Obecnie 231 forumowiczów jest online
Obecnie 231 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Wykluczanie dynamicznego IP w GTM

B
Student ✭ ✭

Witam,

Dzisiaj chciałbym poradzić się w sprawie wykluczania dynamicznego adresu IP.

Wcześniej załatwiałem to za pomocą własnej zmiennej, ale było to również na klasycznym kodzie, teraz wraz z przejściem na GTM przeszedłem na Universal Analytics. 

Znalazłem w internecie instrukcję jak można to wykonać, lecz w moim przypadku to nie działa. Może, któryś z kolegów mógłby zerknąć na moją konfigurację i podpowiedzieć co zrobiłem nie tak.

Chyba, że ktoś ma inny pomysł na wykonanie takiego wykluczenia w takim razie jestem otwarty na propozycję.

Po kolei wykonałem taki czynności.

1. Adres jakim wywołuję zapytanie to: http://strona.pl/?traffic=internal

2. W GA w: Administracja > Niestandardowe definicje > Niestandardowe wymiary stworzyłem nowy wymiar o nazwie Internal Traffic. Zakres: Użytkownik.

3. Stworzyłem - Variables:

1.jpg

4. A następnie tag:

2.jpg

5. Następnie w wykluczeniach wybrałem niestandardowe, pole filtru: Internal Traffic (jak zmienna niestandardowa) i wykluczyłem wzorzec: internal.

I taka konfiguracja niestety mi nie chodzi. Może ktoś robił coś podobnego i wie jak można wykluczyć taki ruch?

Z góry dzięki za pomoc,

Pozdrawiam 

Odpowiedź eksperta 1verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: B
września 2015

Dot.: Wykluczanie dynamicznego IP w GTM

[ Edytowane ]
Wschodząca Gwiazda

Wymiar wystarczy, że zostanie ustawiony raz - na tym właśnie polega zasięg: użytkownik
Poza tym jeśli testujesz to w raportach na żywo - to oczywiście, że to nie działa - bo niby jak Google ma stwierdzić, czy w danej sesji wymiar niestandardowy nie zostanie ustawiony lub zmieniony?
Sposób na pewno zadziała. Odczekaj chwilę i sprawdź sobie w raportach w widoku niefiltrowanym, czy Twoje wejście zostanie odnotowane z wymiarem niestandardowym.

Tomasz Ciepłucha

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wschodząca Gwiazda
Takie rozwiązanie nie może działać, gdyż po wejściu na adres z ustawionym parametrem ?traffic=internal zostanie ustawiony niestandardowy wymiar 1 na wartość internal, ale po przejściu na jakąkolwiek inną podstronę w której nie będzie już parametru ?traffic=internal wymiar ten zostanie nadpisany wartością undefined.

Najprostszym rozwiązaniem jest np. stworzenie tagu GA przesyłającego zdarzenie wywoływanego przed dopasowanie do URL zawiera ?traffic=internal i przesłanie w zdarzeniu niestandardowego wymiaru 1=internal

Ponieważ zakres wymiaru ustawiony jest na użytkownika cała aktywność użytkownika w czasie bieżącej i przyszłych sesji będzie miało ustawiony wymiar 1=internal, mimo iż został on wysłany tyko raz w zdarzeniu.
Tomasz Ciepłucha

B
Student ✭ ✭

Tak jak pisałeś starałem się zrobić i wyszło, że nadal niestety nie działa. Nie spływają do analytics żadne zmienne niestandardowe. A gdy testuję ruch nadal jest zliczany.

Może przedstawię jak to poprawiłem.

1. Zmieniłem wywołanie poprzez url zwierający ciag znaków.2015-02-23 10.37.27 pm.png

2. Zmieniłem wymiar na taki jak radziłeś oraz wywołanie poprzez to co wyżej skonfigurowałem.screencapture-tagmanager-google-com.png

Co mogłem dalej zrobić źle?

Gdy włączam tryb debuguj, pokazuje mi się na strona.pl/?traffic=internal dimension {1: internal}, ale nie chce dalej spłynąć do GA oraz gdy zmienię na inną stronę już ten wymiar się nie pokazuję.

Z góry dzięki za pomoc.

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: B
września 2015

[ Edytowane ]
Wschodząca Gwiazda

Wymiar wystarczy, że zostanie ustawiony raz - na tym właśnie polega zasięg: użytkownik
Poza tym jeśli testujesz to w raportach na żywo - to oczywiście, że to nie działa - bo niby jak Google ma stwierdzić, czy w danej sesji wymiar niestandardowy nie zostanie ustawiony lub zmieniony?
Sposób na pewno zadziała. Odczekaj chwilę i sprawdź sobie w raportach w widoku niefiltrowanym, czy Twoje wejście zostanie odnotowane z wymiarem niestandardowym.

Tomasz Ciepłucha