Obecnie 274 forumowiczów jest online
Obecnie 274 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Wykluczanie celów reklamy na poziomie kampanii

Nowicjusz ✭

Czy istnieje możliwość wykluczania dynamicznych miejsc docelowych (kampania dynamicznych reklam) na poziomie kampanii? W tej chwili muszę dodawać po kilkanaście wykluczeń URL dla każdej grupy reklam osobno. Przy kilkudziesięciu grupach to jest bezsensowne dublowanie pracy. Nie ma niestety opcji kopiowania wykluczeń i wklejania do innych grup... w edytorze też...

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Dot.: Wykluczanie celów reklamy na poziomie kampanii

Wschodząca Gwiazda

Nie ma opcji wykluczeń dynamicznego celu reklamy na poziomie kampanii. Ale może łatwiej Ci będzie jak znajdziesz klucz np. po elemencie adresu www lub słowie kluczowym na stronie. Np. jeżeli prowadzisz sklep to ustawiając wykluczenia PAGE_CONTENT, które zawiera słowo np. "nie dostępny" nie wyświetli Ci podstron z produktami przy których widnieje takowa adnotacja.

Jakbyś pokazał nam co chcesz wykluczyć, to może byśmy znaleźli taki klucz, który ułatwiłby Ci pracę. 

Pozdrawiam

Adam

Nowicjusz ✭

Chcę wykluczyć strony opisowe (regulamin, o firmie, cookkies  itd.). Bez sensu, że nie można tego zrobic na poziomie kampanii.

Wykluczając po PAGE_CONTENT też muszę osobno edytować każdą grupę reklam. Nie wiem czy to jakaś niedoróbka świeżej funkcjonalności ale mocno utrudnia to życie.

Wschodząca Gwiazda
a jak utworzymy listę wykluczonych miejsc docelowych w "udostępnionych zasobach" i wybierzemy kampanie dla której ma być ta lista sotosowana to powinno być ok, a pracy znacznie mniej