Obecnie 291 forumowiczów jest online
Obecnie 291 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Wybranie metody i celu kampanii

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Witam,

na stronie www prowadzę konkurs. Użytkownik ma za zadanie wgrać zdjęcie, dodać nr paragonu i wysłać zgłoszenie. Jaki model kampanii display sprawdzi się najlepiej i będzie najskuteczniejszy w pozyskaniu największej liczby zgłoszeń?

Będę wdzięczna za sugestie Emotikon: Szczęśliwy

Odpowiedź eksperta 1verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Beata D
maj

Profesjonalista ✭ ✭ ✭

Według mnie promocje tego typu powinny być skierowane do osób skupionych w okól marki.

Forum, Fanpage może newsletter.

Konkursy generalnie to idealna sprawa na Facebooka. 

To jest dokładnie to co działa tam najlepiej.

Szczególnie jesli chcemy budować baze emailową.

Spsób kierowania, który opisałaś powyżej zwyczajnie nie będzie działał.

Robiłem w poprzedniej agencji całkiem sporo takich akcji i według mojej opini AdWords nie jest najlepszym rozwiązaniem aby je wykonać. Ewentualnie jako dodatek.

Czy moja odpowiedź była pomocna? Jeśli tak, oznacz ją jako „najlepszą odpowiedź”

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszechwiedzący ✭

Cześć Beata Emotikon: Szczęśliwy

Najskuteczniejszy będzie najprawdopodobniej remarketing.

________
Booguś

Najlepszy Współtwórca

Beato tworzysz x nowych tematów z bardzo podobnym pytaniem. Zadałem Ci pytanie co dokładnie sprzedajesz, na czym polega konkurs, do kogo chcesz dotrzeć i ile masz na to środków? OK pytanie było krótsze Emotikon: Mrugający  

Te wszystkie dane podpowiedzą Ci jaką kampanię wybrać i jak ją poprowadzić. Jeśli zależy Ci na szerokim gronie osób, to sieć reklamowa może być dobra, ale jak zasugerował Krzysztof AD w innym wątku trafiasz do szerokiego ogółu - mimo obostrzeń z kierowaniem.

Bardziej precyzyjnie możesz docierać do osób poprzez sieć wyszukiwania, ale to wszystko zależy od celu konkursu itp.

Jeśli masz odwiedziny z innych źródeł niż AdWords, to jak najbardziej remarketing na tych, którzy byli na podstronie konkursu, ale nie kliknęli w przycisk - nie dokonali konwersji.

Dominik Myślak

Profesjonalista ✭

Pytanie czy to dotyczy sklep internetowego czy stacjonarnego. Znaczy w jaki sposób klient otrzymuje paragon. Jeśli to jest internetowy, to remarketing będzie najlepszy. Jeśli stacjonarny to więcej kombinowania jest.

Możesz także wypróbować kampanie w gmail. Ogólnie w tym przypadku lepiej skorzystać z wysyłki wiadomości do użytkowników sklepu (jeśli to jest sklep internetowy).

Pamiętaj jeszcze o minimalnej liczbie cookies w listach odbiorców. Dla sieci reklamowej tj 100, dla wyszukiwania 1000. Dopiero wtedy dana kampania na listę odbiorców ruszy.

Kanał YT- Google Tag Manager: https://goo.gl/S2RM7X

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Konkurs z branży kulinarnej. Polega na przygotowaniu dania z produktem X. Trzeba dodać na www zdjęcie dania + nr paragonu (z zakupionym produktem X).

Mamy ustawione kampanie display oraz kampanie tekstowe AdWords. Na tę pierwszą jest również ustawiony remarketing na osoby, które nie przesłały zgłoszenia. Jakl na razie wyznaczony budżet się nie wydaje i przybywa mało zgłoszeń.

Wszechwiedzący ✭

Wystarczy zwiększyć kwotę nagrody o 10 000 zł i lawina ruszy Emotikon: Mrugający

________
Booguś

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

To nie do wykonania Emotikon: Mrugający Ale nagrody są wartościowe - każda jest warta min. tys zł Emotikon: Szczęśliwy

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Produkt można kupić w sklepie online oraz w sklepach stacjonarnych.

Najlepszy Współtwórca

A z jakiego kierowania jeszcze korzystacie prócz remarketingu? Zapewne coś z zainteresowań i tematów można wybrać.

Dodatkowo czy w kampanii na sieć wyszukiwania macie frazy typu "przepis na", "przepisy na" itp? Czyli trafilibyście do osób, które lubią same gotować i zapewne z chęcią skorzystają z konkursu.

Kwestia co to za produkt i w jakich daniach może występować - bo można utworzyć kampanie ściśle pasującą do potraw, w których może być stosowany - jeśli nie jest to np. sól Emotikon: Mrugający

np. jeśli to musztarda, to np. "przepis na marynatę" itp.

Dominik Myślak

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

GDN - tematy, zainteresowania, odbiorcy, słowa kluczowe, remarketing.

Słowa kluczowe - też wykorzystujemy słowa związane z frazą "przepis na..." oraz pokrewne. Również związane z konkursami i nagrodami.

Jednak ruch jest dosyć mały i budżet dzienny się nie wydaje.

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Beata D
maj

Profesjonalista ✭ ✭ ✭

Według mnie promocje tego typu powinny być skierowane do osób skupionych w okól marki.

Forum, Fanpage może newsletter.

Konkursy generalnie to idealna sprawa na Facebooka. 

To jest dokładnie to co działa tam najlepiej.

Szczególnie jesli chcemy budować baze emailową.

Spsób kierowania, który opisałaś powyżej zwyczajnie nie będzie działał.

Robiłem w poprzedniej agencji całkiem sporo takich akcji i według mojej opini AdWords nie jest najlepszym rozwiązaniem aby je wykonać. Ewentualnie jako dodatek.

Czy moja odpowiedź była pomocna? Jeśli tak, oznacz ją jako „najlepszą odpowiedź”

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Dzięki za wszystkie sugestie Emotikon: Szczęśliwy

Profesjonalista ✭ ✭ ✭

Nie ma sprawy i powodzenia.

Pamiętaj, jeśli znalazłaś rozwiązanie kliknij "Zaakceptuj jako rozwiązanie".

Wszechwiedzący ✭

...i klikaj w serduszka, bo to łagodzi nasze skołatane serca Emotikon: Szczęśliwy

________
Booguś