Obecnie 191 forumowiczów jest online
Obecnie 191 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Wstrzymanie wyświetlania - obawa przed przekroczeniem budżetu

[ Edytowane ]
Student ✭ ✭ ✭

Dzisiaj zobaczyłam, że mam wstrzymane wyświetlanie reklam, żeby nie przekroczyć budżetu dziennego.

Wyklikane mam około 40%

Teraz CPC mam ręcznie ustawione, wcześniej przy automacie z reguły mi przekraczało budżet dzienny o parę zł, teraz już jest obawa przy zużyciu niecałej połowy budżetu ?

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Dot.: Wsztrzymanie wyświetlania - obawa przed przekroczeniem budżetu

[ Edytowane ]
Profesjonalista ✭

Budżet dzienny może być przekroczony o 20% ale wtedy w inne dni wykorzystywany budżet będzie niższy niż ustawiony tak żeby miesięcznie wydatki nie przekroczyły limitu = budżet dzienny * liczba dni w miesiącu

https://support.google.com/adwords/answer/6312?hl=pl

i jeszcze tu

https://support.google.com/adwords/answer/2393018?hl=pl

Wschodząca Gwiazda

Halinko a czy masz w typie kampanii włączone "wszystkei funkcje" ? Jeśli nie to włącz i poajwi Ci sie opcja "Metoda wyświetlania (zaawansowane)". Edytuj tą opcję i zazancz "Przyspieszone: wyświetlaj reklamy jak najczęściej aż do wyczerpania budżetu". Wtedy będziesz miała wyświetlaną reklamę do czasu wyczerpania dzienego budżetu. Teraz wyświetlanie Twojej reklamy jest rozłożone równomiernie na cały dzień, więc może być wstrzymywana w ciągu dnia.

Adaśko

Najlepszy Współtwórca
Pamiętaj jednak Halino, że ustawienie Przyspieszonego wyświetlania reklam spowoduje tyle, że budżet może zostać wyczerpany do którejś godziny i później już w ogóle nie wyświetlany tego dnia. Ustawienie, aby reklama była wyświetlana bardziej równomiernie sądzę jest lepsza dla Ciebie.

Na Twoim miejscu utworzyłbym harmonogram reklam i wybrał przedział np. 6:00 - 23:00 - tak aby w nocy reklama się nie wyświetlała.

Co do budżetu i komunikatu. Sama wspomniałaś, że budżet wcześniej był przekraczany. Adam wyjaśnił, że mogło się tak dziać bo Google może przekroczyć go o 20%. Ale w rozrachunku miesięcznym musi Ci się zgodzić, czyli...

np. masz budżet dzienny 20 zł. Czyli 20 zł x 30 dni w miesiącu to daje 600 zł, których google już nie może przekroczyć.

Jeśli w któreś dni przekroczy budżet dzienny o 20%, czyli budżet dzienny był wyklikany na poziomie 24 zł i trwało to kilka dni to w kolejne dni musi równoważyć te straty i budżet dzienny nagle robi się 18 zł, żeby finalnie w ciągu 30 dni wydać tylko 600 zł.

Jeśli system pozwoliłby wydawać zawsze 20% więcej budżetu dziennego to nagle z założonego Twojego budżetu miesięcznego na poziomie 600 zł robi się:
20 zł x 120% = 24 zł... następnie te 24 x 30 dni i wyszedłby budżet 720 zł
Dominik Myślak

Student ✭ ✭ ✭
Możesz też sprawdzić w jakich godzinach są najdroższe kliknięcia w połączeniu z najgorszą pozycją i zastanowić się nad rezygnacją wyświetlania własnych reklam w tych porach.

Student ✭ ✭ ✭

O tym, że dzienny budżet może być przekroczony to wiedziałam i właśnie zdziwiło mnie to, że teraz tak dbają żeby nie przekroczyć Emotikon: Szczęśliwy

Ale jeżeli jest to zaplanowanie żeby się równomiernie wyświetlały w ciągu całego dnia to OK, faktycznie lepiej zaznaczę godziny wyświetlań, może to zaoszczędzić niepotrzebne wyświetlania.

A czy gdzieś można sprawdzić w jakich godz. było najwięcej kliknięć reklamy i którego słowa klucz. ? I czy to jest pokazywane na bieżąco czy po całym dniu ?

Student ✭ ✭ ✭

Żeby sprawdzić kiedy jest najwięcej wyświetleń można użyć widoku Czas -> Pory dnia na zakładce Wymiary.

Często jest tak, że rano kliknięcia są najdroższe, ponieważ wtedy jest największa konkurencja, o północy zaczynają się nowe budżety dzienne.

Student ✭ ✭ ✭

Wymiary - no to ładnie ukryli, jakoś nie wpadłam żeby to kliknąć, powiązałam to z wymiarami reklam, ale nie czasowymi Emotikon: Szczęśliwy