AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 221 forumowiczów jest online
Obecnie 221 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Wspólny budżet kampanii AdWords

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭

Odnośnie automatyzacji...Czy istnieje taka opcja, żeby system sam rozłożył budżet dzienny pomiędzy kampaniami? Załóżmy na koncie mam 5 kampanii, każda o innym budżecie dziennym. W sumie na konto przeznaczona jest pewna pula pieniędzy, którą chce wykorzystać bez względu na to, która z kampanii pociągnie więcej. Potrzebuje reguły typu Jeżeli kampania 1 np. o 18.00 budżet>80% to różnice dodaj do kampanii 2. Jest taka opcja, albo coś podobnego?

Dot.: Lato z Forum: Pięć rzeczy, które powinnieneś zrobić zanim wyjedz

[ Edytowane ]
Magister ✭ ✭ ✭

Witam serdecznie,

 

być może dobrym rozwiązaniem godnym polecenia byłby tzw. wspólny budżet kampanii. W tym przypadku budżet dzienny jest rozdzielany na wszystkie kampanie i zostaje wykorzystany w całości. Nie jest to jednak dokładnie taka reguła, o jakiej wspomniałaś czyli np. kampania 1, godz.18.00 budżet>80% to różnice dodaj do kampanii 2. Przy wspólnym budżecie nie ma możliwości ustawienia np. godziny czy procentowego rozlożenia budżetu na poszczególne kampanie. 

 

Pozdrawiam,

KarolinaP

 

PS. Leszku, wiesz coś na temat takiej reguły? Jeśli tak, to chętnie się dowiemy!