Obecnie 204 forumowiczów jest online
Obecnie 204 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Witryna zawieszona - repliki broni

Nowicjusz ✭

mam problem z zawieszonymi witrynami aleprezent.com.pl oraz globalreplicas.com, uzyskałem na infolinii google informację, że witryny zostały zawieszone ponieważ nie można reklamować broni palnej, mieczy itp, które moga wyrządzić krzywdę. Problem w tym, że w centrum zasad jest wyraźnie napisane, że nie można reklamować: 

Broń palna i części do niej
 Sprawne urządzenia, które wyglądają na broń wyrzucającą pociski z dużą prędkością, używane w sporcie, do samoobrony lub w walce 
(Wolimy zachować nadmierną ostrożność i stosujemy tę zasadę do broni sportowej lub rekreacyjnej, która w razie nieprawidłowego użycia może spowodować poważne obrażenia lub szkody, lub która wygląda jak prawdziwa broń).
  • Przykłady: pistolety, karabiny, strzelby, broń myśliwska, działająca broń zabytkowa, broń ASG, markery do paintballa, broń pneumatyczna

Każda część lub komponent niezbędne do funkcjonowania broni palnej lub stanowiące jej dodatkowy element
  • Przykłady: lunety celownicze, amunicja, magazynki lub pasy z amunicją
Niebezpieczne noże
 Noże zaprojektowane lub reklamowane jako produkty, które mogą być używane do zranienia przeciwnika w walce sportowej, w akcie samoobrony lub w walce
 Każdy projekt noża, który zapewnia przewagę podczas konfrontacji (także noże imitujące inne przedmioty lub noże z wbudowanym mechanizmem ułatwiającym otwieranie)
  • Przykłady: noże sprężynowe, noże taktyczne, noże bojowe, laski z wbudowanym ostrzem, noże typu balisong („motylki”), noże wojskowe, sztylety, toporki bojowe

Rzecz w tym, że oferowane produkty w żaden sposób nie mogą wyrządzić krzywdy, gdyż są to produkty kolekcjonerskie. 

Pisałem maila do google, Pani przekazała informację do działu akceptacji itp i dostałem odmowe odwieszenia witryn,  wg mnie w centrum zasad jest wyraźnie napisane, że nie można reklamować broni, która może wyrządzić krzywdę, a produktów w sklepach internetowych nawet nei można uzyć w tym celu. 

Prosze o pomoc do kogo mam się zgłosić aby uargumentować to, że produkty stanowią ozdobę.

Odpowiedź eksperta 3verified_user

Dot.: Witryna zawieszona - repliki broni

Wschodząca Gwiazda

W sumie na zdjęciach na stronie są pistolety, karabiny i inne "urządzenia, które wyglądają na broń wyrzucającą pociski z dużą prędkością". Tyle, że nie są sprawne, czyli nie da się z nich strzelać.

Ale np. już takim mieczem chyba można komuś zrobić krzywdę, bo ostrze jest. Więc może o to chodzi.

Dostałeś jakieś szczegółowe informacje na temat tego których części strony dotyczy naruszenie zasad?

Tomasz Ciepłucha

Nowicjusz ✭
mail od G:
Witam serdecznie panie Tomaszu,

niestety dostałam właśnie negatywną od odpowiedź od działu akceptacji witryn, który odrzucił moją prośbę. Podano mi powód, że witryny reklamujące jakąkolwiek broń (nawet kolekcjonerską i nie naostrzoną) nie mogą się reklamować w Google według nowych zasad reklamowania.

Przykro mi ale decyzja nie zależy tu jednak ode mnie i ja nie mam mocy odwieszenia Pana witryny. Proszę jednak wiedzieć, że bardzo starałam się Panu pomóc.

dla mnei taka odpowiedz jest lakoniczna - bez konkretow. Nie mozna reklamowac broni i tyle, ale w centrum zasad nei ma informacji dotyczacej replik (kolekcjonerskich) ozdobnych

Najlepszy Współtwórca
Możliwe, że w najbliższym czasie zmieni się informacja w centrum zasad.

Wiesz Twój przypadek nie jest jedyny - tak kontrowersyjny.

W zasadach jest napisane, że nie można reklamować produktów tytoniowych - czyli papierosy.

Nie palę nie wiem, ale epapierosy wspólny element mają jedynie w nazwie z papierosami - nie zawierają tytoniu?

A jednak reklamy były, są i będą odrzucane.
Dominik Myślak

Wschodząca Gwiazda
We wstępnie na stronie https://support.google.com/adwordspolicy/answer/6014299 jest napisane:
"nie zezwalamy na promowanie określonych produktów i usług, które mogą wyrządzić krzywdę lub szkodę".

Poniżej masz wymienione przykłady, co nie jest dozwolone. Nie jest możliwe wypisanie wszystkich rzeczy, których reklamowanie nie jest dozwolone.

W związku z tym, jeżeli Google uznało, że Twoja witryna narusza zasady, to znaczy, że tak jest. Pamiętaj, że to produkt Google i oni określają te zasady i mają prawo je interpretować.

Skoro Ty nie możesz się reklamować, to Twoja konkurencja również nie będzie mogła.
Tomasz Ciepłucha

Nowicjusz ✭
olejki do epapierosow zawieraja nikotyne i mozna sie zaciagac etc, wiec porownanie kompletnie nie trafne...

Nowicjusz ✭
jeżeli Twoja pomoc ma polegac na tym, że piszesz "jezeli google uznalo, że Twoja witryna narusza zasady to tak jest" czy "Skoro Ty nie możesz się reklamować, to Twoja konkurencja również nie będzie mogła." to lepiej nic nie pisz. Wieloma przedmiotami mozna wyrzadzic krzywde i nie musi to byc rzecz powiązana z replika broni. Chodzi o logiczne podejcię do sprawy...

Wschodząca Gwiazda
Napisałem, że nie sposób jest podać wszystkich przykładów treści, które naruszają zasady, a nadrzędną zasadą w tym przypadku jest to, że nie można reklamować "produktów i usług, które mogą wyrządzić krzywdę lub szkodę".

Jeżeli znalazłbyś inną witrynę, która sprzedaje podobne artykuły i jej reklamy wyświetlają się w Google miałbyś wówczas jakiś punkt odniesienia.
Tomasz Ciepłucha

Wschodząca Gwiazda
Na hasło "repliki szabli", "repliki broni palnej" znajdziesz w Google idealny przykład reklamy - zaraz obok Twoich, które pojawiają się w ramach kampanii PLA - co jest dziwne skoro masz zawieszoną witrynę?. Jeśli nie uda Ci się znaleźć przykładu to daj znać. Podeślę Ci na maila screen jaki udało mi się zrobić.

Można się podpierać konkurencją, ale też trzeba pamiętać, że jednak każde konto i kampania jest inaczej rozpatrywane. Gorzej miały zawsze i mają świeże konta, które są dokładnie sprawdzane. Starsze mają większą swobodę. Co widać na każdym kroku.

Możesz toczyć walkę, ale siłą nic nie uzyskaszEmotikon: Szczęśliwy

Student ✭ ✭ ✭
Sprawdź sobie kody śledzące Google Analytics, bo masz kod do jednej usługi wklejony dwa razy + do kolejnej usługi wklejony nieprawidłowo i nie są połączone...
Pozdrawiam,
Marcin Zięba

Student ✭ ✭
Jakiej odpowiedzi spodziewałeś się na oficjalnym forum pomocy Google? Emotikon: Mrugający Możemy pomóc wyjaśnić zasady ale sam cytujesz oficjalną odpowiedź pracownika, która zamyka temat. Nie działa - są inne sieci reklamowe. Jedyne co mogę zasugerować to odczekanie na zmiany polityki reklamowej lub skorzystanie z innych form reklamowych.
Krzysztof Marzec

Wschodząca Gwiazda
Właściwie jak to jest z tym zawieszeniem, skoro - jak słusznie zauważyła Paulina - reklamy dla hasła "repliki szabli" się wyświetlają i to w tym momencie dla obydwu domen, o których piszesz, że są zawieszone?
Tomasz Ciepłucha

Nowicjusz ✭
czy gdyby zasady dotyczyły wszystkich to byłyby adwordsy na co.uk pod replica weapons?
https://www.google.co.uk/#q=replica+weapons

zreszta na google.de tez sa adwordsy

Magister ✭ ✭ ✭
Tomasz, Google ciągle obserwuje rynek i co jakiś czas modyfikuje zasady wprowadzając kolejne rozwiązania uzasadniane troską o bezpieczeństwo odbiorców reklam. Na pewno zakaz reklamowania broni można również uzasadnić w ten sposób.

Wprowadzenie ogólnej zasady to jednak dopiero pierwszy krok. Kolejnym jest wyegzekwowanie tego zakazu względem tysięcy istniejących kampanii. To jest zadanie trudniejsze i bardziej czasochłonne. Stąd też np. w Merchant Center pierwsze sklepy zostały odrzucone za brak płatności kartą kredytową i certyfikatu SSL już w maju, kolejne w czerwcu, lipcu czy sierpniu, a znalazł się też sklep, który pomimo, iż nie spełniał nowych zasad spokojnie działał do ubiegłego tygodnia.

Podobnie jest z replikami broni. Jakieś trzy tygodnie temu miałem odrzucone reklamy modeli samolotów, które nazywały się Tomahawk z uzasadnieniem dotyczącym broni właśnie Emotikon: Mrugający Google więc wprowadziło zasadę i teraz konto po koncie odrzuca, zawiesza, blokuje... tak aby docelowo osiągnąć stan, w którym zasada ta będzie przestrzegana. Ci, których reklamy dziś jeszcze widać, mieli więcej szczęścia niż Ty i zostaną zablokowani miesiąc lub kilka miesięcy później, ale nie możemy dawać Ci nadziei, że zmiany będą miały kierunek odwrotny i Twoje reklamy zostaną odblokowane.

Tak na marginesie, na ten moment masz jeszcze reklamy z Google Zakupy, więc choć dziś jest już źle, to wkrótce może być jeszcze gorzej i możesz mieć również zablokowane Google Merchant Center. Szukaj sobie alternatywy dla AdWords.
Pozdrawiam,
Marek Buraczyński