Obecnie 200 forumowiczów jest online
Obecnie 200 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Wideo a Remarketing

Nowicjusz ✭

Witam,

Ja mam pytanie, które związane jest z remarketingiem i reklamą wideo na youtube. Czy jest możliwość wyświetlania reklamy poprzez kampanie remarketingową tylko osobom, które obejrzały do końca wideo na youtubie?

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: Wideo a Remarketing

Najlepszy Współtwórca

Tak, można zrobić taką listę remarketingową. Tagownie na YouTube zapewnia automatycznie Google.

Nic nie trzeba robić poza połączeniem kont i ustawieniem warunków kiedy użytkownik staje się odbiorcą na liście remarketingowej.

Emerytowany Najlepszy Współtwórca

O remarketingu dotyczącym kampanii na yt tutaj.

W pomocy nie znalazłem informacji czy "obejrzenie filmu" tyczy się jego całości, czy tylko rozpoczęcia odtwarzania. Raczej interpretowałbym to tak, że samo rozpoczęcie odtwarzania powoduje dopisanie do listy remarketingowej.

yt.jpg

Nowicjusz ✭

Youtube zlicza ilość obejrzeń danego filmu, gdy użytkownik dotrwa do końca. Domyślam się zatem, że osoba, która obejrzała całą reklamę jest dodawana do listy remarketingowej.