Obecnie 235 forumowiczów jest online
Obecnie 235 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Wejścia z Adwrods w Analyticsie

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Witam,

Czy jeśli konto google adwords nie jest połączone z kontem google analytics to powinienem mieć zliczane wejścia z google PPC?

Jeśli nie to w jakiej sekcji mam te wejścia uwzględnione? Jest to w ruchu organicznym?

Mam prowadzoną obecnie kampanie adwords, jednak nie pokazuje mi tego ruchu w analyticsie - stąd moje pytanie.

Odpowiedź eksperta 2verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Kamil B
września 2015

Dot.: Wejścia z Adwrods w Analyticsie

Student ✭ ✭ ✭
Takie kliknięcia wędrują wtedy do kanału Organic Search. Złączenie kont powinno być dla Ciebie priorytetem - tylko w ten sposób uzyskasz informacje które posłużą Ci do analizy prowadzonych kampanii.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Kamil B
września 2015

Student ✭ ✭ ✭
Takie kliknięcia wędrują wtedy do kanału Organic Search. Złączenie kont powinno być dla Ciebie priorytetem - tylko w ten sposób uzyskasz informacje które posłużą Ci do analizy prowadzonych kampanii.

Nowicjusz ✭ ✭ ✭
Analizując cały ruch wyciągnąłem informację, że z organica mam 982 wejścia. Natomiast w zakładce "Optymalizacja witryn pod kątem wyszukiwarek" gdzie wypisane są słowa kluczowe po których mnie szukano pokazuje mi, że kliknięć miałem w sumie 252.
Czy może to oznaczać, że pozostałe 730 wejść pochodzi z Adwordsów?

Wschodząca Gwiazda
Kamila prawidłowo będziesz miała grupowane wejścia po połączeniu kont. Nie można zrobić tego wstecz. Adaśko.

[ Edytowane ]
Student ✭ ✭ ✭

Panowie, a nie jest przypadkiem tak, że bez połączenia kont ruch będzie zliczany do google/cpc? Jednak bez połączenia kont, czyli bez automatycznego tagowania, będzie (not set).

Jeśli nie pokazuje ruchu z AdWords w Analyticsie, bardziej doszukiwałbym się przekierowania, które ucina parametr, przez co wejścia te wpadają do organica.

Dopisz w pasku adresu do URL docelowego reklam paremetr np. ?gclid=123, potem Enter i zobacz, czy parametr pozostaje w adresie. Jeśli nie, to jest przekierowanie, które nie przekazuje parametru (możesz upewnić się w konsoli).

Magister ✭ ✭ ✭
Kamil: ilość wejść z AdWords znajdziesz w AdWords - nie kombinuj ze sprawdzaniem tego w Analytics.

Jeśli ktoś prowadzi Ci kampanię i nie masz do niej wglądu, sugeruję szybkie zakończenie współpracy. Jeśli natomiast masz tam dostęp, to po prostu tam sprawdzaj takie informacje.

Aby widzieć interesujące informacje w Analytics trzeba włączyć automatyczne tagowanie na koncie AdWords, ale (jak to już napisał Adam) to zadziała tylko na przyszłość. I pamiętaj, że to są różne narzędzia, więc nie osiągniesz pełnej zgodności danych pomiędzy AdWords a Analytics.
Pozdrawiam,
Marek Buraczyński

Magister ✭ ✭ ✭
Marcin, nie mam teraz konta, na którym mógłbym to sprawdzić, ale moja pamięć podpowiada mi, że jednak Google taki ruch wrzuca do organic z not set a nie do cpc.

I ważna rzecz: nie łącz w jedną czynność włączenia automatycznego tagowania oraz połączenia kont - to dwie odrębne sprawy (choć oczywiście obydwie te czynności warto wykonać).
Pozdrawiam,
Marek Buraczyński

Student ✭ ✭ ✭
Marek, oczywiście nie łączę tych czynności, ale zdaje się, że łączenie konta jest rzeczą nadrzędną, tzn. włączenie automatycznego tagowania nic nie da, jeśli konta nie są połączone.
Czyli w moim rozumieniu, brak połączenia kont = brak automatycznego tagowania (pomimo tego, że może być włączone).

Wschodząca Gwiazda

Podczas łączenia konta Analytics z AdWords domyślnie zaznaczona jest opcja "Włącz automatyczne tagowanie dla wszystkich kont AdWords (zalecane)". Wyświetla się to po kliknięciu w opcje zaawansowane.

Więc bez dokonywania zmian w ustawieniach zaawansowanych połączenia konta Analytics z AdWords jest tożsame z włączeniem autotagowania,

laczenie-analytics-z-adwords.png

Tomasz Ciepłucha

[ Edytowane ]
Student ✭ ✭ ✭

Tomasz, owszem, ale zwróć uwagę, że zmieniłeś kolejność działań w stosunku do tego, co napisałem. Połączenie kont jest tożsame z automatycznym tagowaniem, ale samo włączenie automatycznego tagowania po stronie AdWords niczego nie wnosi, jeśli konta nie zostaną połączone.

Wschodząca Gwiazda
Ale ja nie napisałem, że to działa też na odwrót Emotikon: Szczęśliwy
Chciałem zaznaczyć, że łącząc konto Analytics z AdWords autotagowanie włączane jest automatycznie, a że opcja ta jest ukryta w ustawieniach zaawansowanych, nie każdy sobie z tego zdaje sprawę. Łącząc więc konta najpierw mamy z głowy jedną dodatkową czynność.
Tomasz Ciepłucha