Obecnie 175 forumowiczów jest online
Obecnie 175 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Ustawienie zakresu dat.

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭

Proszę o instrukcję ustawienia raportu na mail: zakres dat od 16.09.2015 do obecnej i wysyłka mailem w każdą niedzielę (co tydzień). Chodzi o łaczną ilość, np. odsłon od początku wyświetlania strony. Jak nie można tego zrobić to proszę napisać, że nie można lub będzie można - to do zespołu Gooogla.

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: Ustawienie zakresu dat.

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

cześć Tomek

Jeśli od 16.09.2015 zacząłeś reklamować w AdWords daną stronę to sądzę, że się da.

Będą na koncie wybierz z górnego menu Raporty

Następnie kliknij czerwony przycisk +Raport

Screen Shot 11-13-15 at 09.36 AM.PNG

Zapewne pojawi Ci się samouczek, który poprowadzi Cię jak wykonać taki raport - jeśli nie to i tak nie jest to trudne.

Z lewego menu wybierz parametry, które Cię interesują, czyli kampania, grupy reklam, kliknięcia, wyświetlenia, CTR itp. - przeciągnij na prawą stronę.

Screen Shot 11-13-15 at 09.32 AM.PNG

wybierz czy ma to być tabela czy wykres - dla Ciebie sugeruje tabelę.

ustaw harmonogram, czyli co tydzień w niedzielę oraz komu ma być wysyłany raport (nie zapomnij dodać użytkowników, którym taki mail ma być wysyłany - możesz dodać użytkownika z dostępem tylko do otrzymywania maili)

specjalnie na screenie pokazałem zakres dat i na samym wstępie napisałem, że jeśli reklama działa od wskazanej przez Ciebie daty to się da, ponieważ ustawiając maksymalny zakres dat, zawsze w raporcie dostaniesz dane od daty rozpoczęcia / utworzenia konta do dnia wczorajszego.

Jeśli wskazana przez Ciebie data nie jest początkiem działania kampanii to nie uda się zrobić cyklicznego raportu od podanej daty - a szkoda. Nie da się korzystając z tego narzędzia, ale zapewne korzystając z API można takie raporty skonfigurować.

Sugeruje Ci również utworzyć raport cykliczny np. z ostatnich 30 i 7 dni, żebyś na bieżąco mógł porównywać zmiany na koncie.

Dominik Myślak

Dot.: Ustawienie zakresu dat.

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭

.