Obecnie 233 forumowiczów jest online
Obecnie 233 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Ustawienia - remarketing

Nowicjusz ✭

Dzień dobry wszystkim,

Zacząłem przygode z adwords więc przepraszam z góry za błachostki, 

Chciałbym ustawić reklamę polegającą na porzuconych koszykach, 

Ustawiłem liste remarketingową -  Lista osób które przeszły do koszyka i nie kupiły 
oraz listę osób które przesły do koszyka i kupiły, 

dodatkowo trzecią liste która daje uzytkowników z 1 listy oraz wyklucza z drugiej 

Więc powinno działać jesli wybiore tą 3 liste.

Problemem jest już sama reklama - Chciałbym by konsumentowi wyświetlała sie reklama GDN wraz z produktem który prorzucił w koszyku oraz z przekierowaniem na stronę koszyka. 

Jak to zrobić ?

Odpowiedź eksperta 3verified_user

Dot.: Ustawienia - remarketing

Najlepszy Współtwórca
Aby to wszystko zadziałało to musisz uruchomić kampanię Zakupów Google
https://support.google.com/adwords/answer/2454022?hl=pl
https://support.google.com/merchants/answer/188494?hl=pl

Mając konto merchant center i wrzucony feed jesteś w stanie uruchomić remarketing dynamiczny

https://support.google.com/adwords/answer/3124536?hl=pl

Następnie w odpowiedni sposób musisz sobie zorganizować sam remarketing - listy już masz i sądzę, że wystarczyłoby użyć listy 1

Potem sama kwestia produktów w koszyku... wydaje mi się, że był podobny temat na forum z dokładnie takim samym pytaniem o wyświetlanie w dynamicznym produktów z porzuconego koszyka - tu nie pomogę bo nie robiłem tego.
Dominik Myślak

Wschodząca Gwiazda
Nie ma opcji, aby wyświetlić w remarketingu dynamicznym produkty, które użytkownik dodał do porzuconego koszyka. Lepiej zadziała baner z wezwaniem do działania np. "Twój koszyk czek na ciebie, dokończ zakupy z 10 % upustem" :-). Adaśko

Nowicjusz ✭

a jak zrobić koszyk z dodatkowym rabatem, macie jakies sprawdzone sposoby ??

Wschodząca Gwiazda
Najprościej jest tak, abyś promował baner z hasłem "wróć i dokończ zakupy z 5 % rabatem", a ten rabat był by generowany przez zmienną, która znajdzie się w adresie hrefa banera. Najlepiej jak pogadasz z adminami Twojego sklepu. Oni powinni wiedzieć jak to zrobić technicznie :-). Pozdrawiam Adaśko

Wschodząca Gwiazda

Adam G napisali:
Nie ma opcji, aby wyświetlić w remarketingu dynamicznym produkty, które użytkownik dodał do porzuconego koszyka. 

Wydaje mi się, że chyba jest to do zrobienia. Jeżeli parametr ecomm_prodid ustawimy tylko na stronie koszyka i skierujemy kampanię na listę remarketingową z osobami, które porzuciły koszyk (były na stronie ecomm_pagetype = cart, ale nie na stronie ecomm_pagetype = purchase) wówczas osiągniemy właśnie taki efekt, o który pytał Konrad bo jedyne produkty, które "widziały" te osoby, to produkty, które dodały do koszyka i reklamy tylko tych produktów będą im się wyświetlać.

Tomasz Ciepłucha

Wschodząca Gwiazda
Tomasz oczywiście masz rację, ale wtedy tracimy pozostałych potencjalnych klientów, których wykluczamy. Po drugie musimy mieć dużo porzuceń koszyka by spełniać warunek 100 na liście remarketingowej. Adaśko

Nowicjusz ✭
Adam włąsnie chodziło mi o taką rzecz, wywnioskowałem to na podstawie

"Użytkownicy, którzy porzucili produkty w koszyku
Ten przykład zakłada, że używasz zdarzeń do śledzenia kliknięć przycisków dodawania do koszyka.

Pokażemy, jak kierować reklamy na użytkowników, którzy dodali przedmioty do koszyka, ale nie zrealizowali transakcji. Musisz utworzyć dwie grupy odbiorców remarketingu. W pierwszej znajdą się użytkownicy, którzy dodali przedmioty do koszyka, ale ich nie kupili. W drugiej będą użytkownicy, którzy wrócili, by kupić przedmioty umieszczone w koszyku, a których chcesz wykluczyć z kampanii remarketingowej.

Zdefiniuj odbiorców, którzy dodali przedmioty do koszyka, ale ich nie kupili.

Narzędzie do tworzenia listy odbiorców z filtrami Warunki
Zdefiniuj odbiorców, którzy kupili przedmioty umieszczone w koszyku.

Narzędzie do tworzenia listy odbiorców z filtrami Warunki
Utwórz w AdWords listę z niestandardową kombinacją, która obejmuje pierwszą listę, ale nie obejmuje drugiej. Użyj tej listy jako celu kampanii remarketingowej.
Użytkownicy, którzy dodają produkty do koszyka, wykazują zdecydowany zamiar zakupu. Mogą dodawać takie same lub podobne produkty do koszyka w wielu witrynach, by porównać koszty (np. łączny koszt produktów i dostawy) albo coś mogło odwrócić ich uwagę w trakcie zakupu. Ci użytkownicy zaszli tak daleko na ścieżce konwersji, że są idealnymi odbiorcami kampanii remarketingowych, które mogą skłonić ich do działania za pomocą niewielkiej zachęty, takiej jak tańsza lub darmowa dostawa czy rabat na produkty w koszyku.

"

Zrobiłem tą liste chyba działa - nie wiem czy jestem w stanie to jakoś sprawdzić,
nasepnie stworzyłem kampanie z reklamą , gogle zaakceptowało reklamę , zrobiłem ją jako GDN " zostawiłeś coś w koszyku" W pisz kod rabatowy "xxx" by uzyskac 5% rabatu > i jako przycisk " powróc do koszyka"
Jak najlepiej to sprawdzić czy działa ?Emotikon: Szczęśliwy