AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 173 forumowiczów jest online
Obecnie 173 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Ustalanie stawki dla wybranej lokalizacji na stronie wyszukiwania

Student ✭ ✭ ✭

Cześć,

 

czy podajecie w istawieniach strategii % dostosowania stawek? Pytam bo to pole jest opcjonalne i niewymagane. Rozumiem, że strategia podnosi stawki sama w sobie, tak? Nawet jeśli nie podam % w polu Dostosuj procentowo szacowane stawki za górę strony?

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Ustalanie stawki dla wybranej lokalizacji na stronie wyszukiwania

Student ✭ ✭ ✭

 Cześć,

 

Tak, te ustawienia są opcjonalne i możesz je wykorzystać optymalizując kampanie na różne sposoby:

- dla urządzeń

- lokalizacji

- harmonogramu

- metod kierowania itd, więcej tutaj https://support.google.com/adwords/answer/2732132?hl=pl

 

Z procentów korzystasz po to, aby elastycznie ustalać maksymalną stawkę jaką możesz zapłacić za to, aby np. wyświetlać się na wyższych pozycjach w Warszawie.

 

Dla Google jest to informacja, że jako użytkownik AdWords jesteś w stanie zapłacić o X% więcej, aby wyświetlić swoją reklamę na wyższej pozycji np. na urządzeniach mobilnych.

 

Dot.: Ustalanie stawki dla wybranej lokalizacji na stronie wyszukiwani

[ Edytowane ]
Wschodząca Gwiazda

Przy korzystaniu ze strategii "Wybrana lokalizacja na stronie wyszukiwania" Google ustala stawki na podstawie szacunkowej stawki za pierwszą stronę lub szacunkowej stawki za wyświetlenie u góry strony w zależności od tego jakie opcje w strategii wybierzemy.

 

dostosowanie-stawek-w-strategii.png

 

Użycie tej strategii nie gwarantuje pojawienie się reklam  na górze strony lub na pierwszej stronie. Z tego też powodu możesz chcieć ręcznie dostosować stawki poprzez określenie % zwiększającego lub zmniejszającego stawki w stosunku do szacunkowych.

 

Jeżeli w wyniku zastosowania tej strategii po jakimś czasie jej działania widzisz że mimo wszystko Twoje reklamy mają utratę wyświetleń z powodu pozycji (gdy stosujesz opcję pierwsza strona wyników wyszukiwania) lub widzisz, że reklamy w dużym stopniu nie są na górze strony (gdy stosujesz opcję góra strony) to również możesz chcieć zwiększyć % dostosowania by osiągnąć pożądany efekt działania strategii.

 

Do tego właśnie służy ta opcja by dostosować szacunki, jeśli strategia nie działa tak, jak byśmy tego oczekiwali.

 

Przeczytaj w pomocy dokładnie jak działa ta strategia, by lepiej zrozumieć jej funkcjonowanie i dodatkowe opcje:

https://support.google.com/adwords/answer/6268611?hl=pl

 

Wartości szacunkowych stawek za pierwszą stronę lub górę strony możesz znaleźć w raporcie na karcie "Słowa kluczowe" po włączeniu dodatkowych kolumn.

szacunkowe-stawki.png

Tomasz Ciepłucha