Obecnie 179 forumowiczów jest online
Obecnie 179 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Udział w wyświetleniach w sieci wyszukiwania - jaka może być przyczyna

Nowicjusz ✭ ✭

Witam

Do niedawna "udział w wyświetleniach" moich fraz był na poziomie 95% .. niestety nagle spadło do ok 35%. Najpierw myślałem, że konkurencja ustawiła 2-3 razy większy budżet i mój był zbyt mały, teraz niestety widzę, że mój budżet dzienny nie osiąga ustawionego maksimum, a mimo to udział w wyświetleniach jest niski 35%. Gdzie może tkwić przyczyna?

Dot.: Udział w wyświetleniach w sieci wyszukiwania - jaka może być prz

Magister ✭ ✭

Cześć,

sprawdź jaka jest przyczyna udziału w wyświetleniach na poziomie 35%.

Wystarczy, że dodasz na poziomie kampanii następujące kolumny:

Screenshot_1.png

Po ich dodaniu sprawdzisz, czy wyświetlenia tracisz przez pozycję czy poprzez budżet.

Daj znać jak jest w Twoim przypadku Emotikon: Szczęśliwy

Profesjonalista ✭ ✭ ✭

Cześć Rafał Emotikon: Szczęśliwy

Taki spadek może być wynikiem podniesienia stawek przez konkurencję i w konsekwencji wyświetlania niżej Twoich reklam. Zatem jeśli spadła Ci średnia pozycja reklam w wynikach to to jest prawdopodobnie przyczyną i podniesienie stawek powinno pomóc. Teoretycznie przyczyną może być też wzrost ruchu na dane frazy a także spadek wyniku jakości. Zastanowiłbym się także czy w dniu spadku udziału w wyświetleniach były dokonywana jakieś istotne zmiany na koncie.

________
Booguś

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭ ✭

Właśnie to jest ciekawe, że pozycja nie spadła i utrzymuje się w granicy 1.5 - 2 / ~95% nad wynikami organicznymi.

EDIT: Sprawdziłem właśnie ostatnich 7 dni:

Ty 33,90% 1,5 -- -- 99,50%

[ Edytowane ]
Student ✭ ✭ ✭

Pojawia Ci się przy słowach kluczowych taki stan ,,Wyświetlane rzadko z powodu niskiego wyniku jakości" ? Sprawdź utratę udziału w wyświetleniach przez pozycje na poziomie słów kluczowych. Dowiesz się które słowa zaniżają Ci udział.

Nowicjusz ✭ ✭

Nie, wszystkie frazy są bardzo często używane. 

Co ciekawe udział w wyświetleniach w chwili obecnej mój jest najwyższy 33,90% ... jednakże kilka dni temu 3 konkurentów miało koło 95% ja 30% co mnie bardzo zmartwiło ale myślałem że podnieśli budżety ... Teraz jak widzę zmieniło się i podejrzewał, że @Boguś może mieć rację w tym momencie. 

Student ✭ ✭ ✭

Sprawdź udziały dla poszczególnych słów. Pozycja 2.0 a nawet 1.1 nie świadczy o tym, że Twoje słowa nie obniżają Ci łącznego udziału w wyświetleniach.

Nowicjusz ✭ ✭

Podałem średnią ale patrząc na każdą frazę z osobna nie przekracza 2ki. 

Włączyłem też kolumnę "Utrata udziału w wyśw. (pozycja)" i nie przekracza 1%