Obecnie 232 forumowiczów jest online
Obecnie 232 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Udostępnianie konta AdWords - problem z nowym kontem AdWords

Nowicjusz ✭

mam następujący problem:

W ramach MCK utworzyłam nowe konto AdWords, do którego chciałabym, aby miał dostęp mój Klient.

W związku z tym utworzyłam dla Klienta nowe konto gmail i z MCK wysłałam do niego dostęp do konta AdWords.

Po odebraniu poczty i kliknięciu w link zaproszenia z nowego konta Gmail (nigdy nie używanego) zostałam przekierowana na stronę tworzenia konta AdWords - wybrałam opcję "mam konto gmail" i zalogowałam się na nowe konto Gmail. W następstwie zostałam przeniesiona do zupełnie nowego konta AdWords a nie tego, do którego dawałam dostęp. Sytuacja powtórzyła się już dwa razy - w rezultacie mam dwa martwe konta gmail z dostępem do pustych kont AdWords. W ten sposób produkuję tylko martwe konta a nie osiągam celu.

Jak powinnam przeprowadzić całą procedurę, aby móc uzyskać dostęp do istniejącego konta AdWords dla nowego użytkownika?

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: Udostępnianie konta AdWords - problem z nowym kontem AdWords

Student ✭ ✭
1. Tworzysz konto Gmail (A)
2. Wysyłasz mu zaproszenie do korzystania z dostępu administracyjnego AdWords z poziomu MCK (b)
3. Logujesz się na nowego Gmaila (A) i odbierasz mail z zaproszeniem
4. Klikasz w link akceptacji zaproszenia w mailu wysłanym przez AdWords
5. Po przejściu na stronę "Utwórz konto Google", wybierasz opcję:
Mam adres e-mail i hasło, których używam już w usługach Google, takich jak AdSense, Gmail, YouTube czy Google+.
oraz
Chcę używać istniejącego konta Google do logowania się do AdWords.

I w tym momencie pokazuje się okno logowania z domyślnie wypisanym adresem Gmail (A), na który otrzymałaś zaproszenie - czyli z którego kliknęłaś w link

6. Wpisujesz hasło, logujesz się,
7. Klikasz "gotowe"
8. Z poziomu MCK (B) na koncie AdWords zatwierdzasz dostęp (trzeba odświeżyć stronę).
9. Kliknij w link, który przyszedł w kolejnym mailu na nowe konto Gmail (A)
10. Zaloguj się podając hasło (adres jest już domyślnie wpisany).

Najlepszy Współtwórca
Paulino jaki dostęp przyznałaś Klientowi? I czy przyznałaś go z poziomu MCK czy konta AdWords?
Dominik Myślak

Student ✭

Witaj Paulino, 

Jeśli założyłaś dla klienta nowe konto Google a na nim nowe konto MCK (korzystając z takiej procedury) nie powinnaś ze swojego konta wysyłać zaproszenia a jedynie w nowym MCK Twojego klienta kliknąć w odnośnik "Połącz istniejące konta" i wprowadzić numer konta które chcesz udostępnić klientowi. Następnie wystarczy wejść na udostępniane konto i zaakceptować zaproszenie w zakładce "Dostęp do konta". Dzięki temu w MCK klienta pojawi się wybrane konto. 

Pozdrawiam, Piotr

Najlepszy Współtwórca
Piotruś z tego co wyczytałem to chodzi o standardową procedurę, czyli danie dostępu do konta AdWords dla Klienta - a swoją drogą ów konto podpięła sobie Paulina pod swoje MCK.

Dominik Myślak