Obecnie 241 forumowiczów jest online
Obecnie 241 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Ucięty nagłówek reklamy mobilnej z nazwą firmy

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭ ✭ ✭

W jaki sposób poradzić sobie z ucinaniem nagłówka reklamy z nazwą firmy?

Praktycznie widać tylko pierwsze dwie litery.

Nagłówek z nazwą firmy ma długość o 2 znaki mniejszą niż dopuszczalny limit. Sądziłem, że wtedy powinien być złamany wiersz i będzie widoczny w drugiej linii, jak to widzę u innych reklamodawców.

Konsultanci na infolinii twierdzą, że wszystko jest w porządku, może tak być i jest to jak najbardziej poprawne.

Zgodnie z regulaminem klient nie może mieć roszczenia o nieprawidłowe wyświetlanie reklamy.

Pozostaje dojść do tego co zrobić, żeby tak nie było.

Clipboard02.jpg

Odpowiedź eksperta 1verified_user

[ Edytowane ]
Wszechwiedzący ✭

Hej Emotikon: Szczęśliwy

No niestety na niektórych urządzeniach (zwykle małych) tak się dzieje i jest to zgodne z tym, jak aktualnie system może działać. Rozwiązanie jest takie, żeby oba nagłówki w sumie były nie dłuższe niż 33 znaki.

________
Booguś

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Czyli Nazwa firmy i Linia tekstu 1 nie więcej niż 33 znaki?

Wschodząca Gwiazda

Spróbuj zrobić coś odwrotnego - dać dłuższą nazwę firmy. Zauważyłem, że jak jest dłuższa nazwa firmy to przenoszona jest w całości do nowego wiersza, a jak krótka to nie jest przenoszona i ją wówczas obcina przy wyświetlaniu. Nie wiem, czy to reguła, ale możesz spróbować. 

Tomasz Ciepłucha

Wszechwiedzący ✭

Czyli Nazwa firmy i Linia tekstu 1 nie więcej niż 33 znaki?

No jeśli chcesz mieć spokojną głowę, że tekst nigdy nie będzie skracany to takie właśnie są wytyczne niestety. Na Twoim miejscu sprawdziłbym w Analytics jaki masz procent wejść z bardzo małych urządzeń bo być może nie jest to wielki problem dla Ciebie w praktyce. A ewentualne skracanie nagłówka przyniesie więcej szkody na "normalnych" smartfonach niż pożytku na małych z małą rozdzielczością (których jest i raczej będzie coraz mniej).

________
Booguś

Dot.: Ucięty nagłówek reklamy mobilnej z nazwą firmy

Wschodząca Gwiazda

Najpopularniejsza rozdzielczość na smartfonach to 360 pikseli (szerokość) - prawie 70%. Potem długo, długi nic i 320px. W zasadzie rozdzielczości poniżej 320px występują bardzo rzadko. (dane własne na podstawie 100 tys. sesji  z okresu ostatnich 3 miesięcy).

Tak oto wyglądają reklamy dla zapytania "taxi wrocław" na urządzeniu z szerokością 320 pikseli:

reklama-320.png

i dla porównania ekran o rozdzielczości 360px:

reklama-360.png

Nazwy firm w reklamach to "Taxi Fun" (8 znaków), "iTaxi Wrocław" (13 znaków) oraz "RelaxTaxi" (9 znaków). Tylko w przypadku "iTaxi Wrocław"  (gdzie nazwa jest najdłuższa) wyświetla się w obu rozdzielczościach nazwa firmy, która jest przenoszona do nowego wiersza. 

Według mnie długość tekstu reklamy nie ma związku z wyświetlaniem nazwy firmy.

Tomasz Ciepłucha
Highlighted

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Sprawdziłem, że w zależności od tego czy tekst jest zawinięty czy nie, kontener ma różną klasę. Albo ma white space nowrap, albo nie w atrybucie stylu.

Na pewno sam system wyświetlania źle działa, bo pozwala na obcinanie nagłówka.

Tutaj jest pole do poprawy.

Wschodząca Gwiazda

Sprawdziłem dzisiaj jeszcze raz i ta sama reklama, która wczoraj się "zawijała" dziś już się nie zawija, co jest trochę dziwne i jak słusznie napisał mkdes - jest to pole do poprawy.

Tomasz Ciepłucha