Obecnie 234 forumowiczów jest online
Obecnie 234 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

URL wyświetlany a Docelowy

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭

Mam wrażenie że na dniach weszła zmiana jeśli chodzi o reguły dozwolenia/zakazu w tej dziedzinie.

Mój klient ma dwie domeny

• przyklad.pl
  • przyklad.com.pl

Na subdomenie drugiej stoi strona

• sub.przyklad.com.pl

Z racji tego że ten URL jest za długi większość reklam miała wyświetlany adres jako na sub.przyklad.pl/podstrona

Parę dni temu odrzuciło mi jedną dodawaną reklamę, komunikując że domeny wyświetlana i docelowa nie są takie same. Szukając odpowiedzi trafiłem na tą stronę - https://support.google.com/adwordspolicy/answer/175906#

Gdzie niejako odpowiedzią jest:

Wyświetlany URL: example.com
Strona docelowa: google.com
 Niedozwolony
Domena w wyświetlanym URL-u reklamy nie odpowiada domenie w URL-u strony docelowej.

Co by się zgadzało, bo domeny de facto są różne - przyklad.pl i przyklad.com.pl.

Z tymże ciągle mam na tym koncie kilkadziesiąt reklam które mają wyświetlany adres sub.przyklad.pl/podstrona a linkują do sub.przyklad.com.pl/podstrona-dluzszy-url. I były zaakceptowane, działają i mają się dobrze.

Teraz szukam odpowiedzi w internecie, i kilku miejscach widzę zasadę "Na przykład jeśli reklamowana witryna używa domeny „example.com”, wyświetlany URL reklamy także musi zawierać domenę „example.com” ".

Zastanawia mnie czy nieświadomie do tej pory miałem jakieś szczęście że mnie to omijało czy to coś nowego?

PS: W tym przypadku jest duża zbieżność domen, ale na innym koncie mam zupełnie "niepodobne" nazwy domen, do tego jedna w .pl a druga .eu. I reklamy są wyświetlane. Ktoś mi wytłumaczy o co chodzi?

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: PPC Y
września 2015

Dot.: URL wyświetlany a Docelowy

Najlepszy Współtwórca

Niestety udało Ci się przez ten czas - niebawem i pozostałe reklamy zostaną odrzucone.

Adres docelowy i wyświetlany ma być taki sam co do domeny głównej (tyczy się to też subdomen) w obrębie danej grupy reklam. Czyli w innej grupie reklam mógłbyś już użyć innego adresu, ale takiego samego dla adresu wyświetlanego i docelowego.

Piszesz, że ze względu na gługość adresu używałeś tylko pl...  czy przykładowo mając taki adres x.com.pl/y - zbyt dużo znaków jest w x czy y? Bo jeśli w y to e adresie wyświetlanym nie musisz podawać dokładnej nazwy podstrony, czy dodatkowej frazy za "/" i pozostawić jedynie x.com.pl, a w adresie docelowym dopiero kierujesz na konkretną podstronę docelową.

Dominik Myślak

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi

[ Edytowane ]
Wschodząca Gwiazda

zdecydowanie to niedopatrzenie ze strony google.

zasada jest taka, że domena wyśwetlanego i docelowego url-a musi być taka sama.

Wiem jednak, że jak zrobisz literówke w któryms z adresów(raczej w wyswietlanym, bo docelowy musi działać,żeby reklama sie wyswietlała) to adwords z automatu nie odrzuca takich reklam, a wg mnie zdecydowanie powinien.

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: PPC Y
września 2015

Najlepszy Współtwórca

Niestety udało Ci się przez ten czas - niebawem i pozostałe reklamy zostaną odrzucone.

Adres docelowy i wyświetlany ma być taki sam co do domeny głównej (tyczy się to też subdomen) w obrębie danej grupy reklam. Czyli w innej grupie reklam mógłbyś już użyć innego adresu, ale takiego samego dla adresu wyświetlanego i docelowego.

Piszesz, że ze względu na gługość adresu używałeś tylko pl...  czy przykładowo mając taki adres x.com.pl/y - zbyt dużo znaków jest w x czy y? Bo jeśli w y to e adresie wyświetlanym nie musisz podawać dokładnej nazwy podstrony, czy dodatkowej frazy za "/" i pozostawić jedynie x.com.pl, a w adresie docelowym dopiero kierujesz na konkretną podstronę docelową.

Dominik Myślak

Nowicjusz ✭

Ok, trzeba będzie wyeksportować i w edytorze hurtem pozmieniać. Problemem jest to że zależało nam na wyświetleniu subdomeny (4 litery i nie pupa Emotikon: Mrugający), a wtedy zostawało tylko 13 znaków na ładną podstronę, co w przypadku specyficznych produktów dużo nie jest, stąd tendencja do ścięcia com w adresie (+4 znaki).

Dzięki za odpowiedź

Najlepszy Współtwórca

subdomenę i tak musisz umieszczasz w adresie wyświetlanym i docelowym

adres wyświetlany

z.x.com.pl/y

z - bubdomena

x - główna domena

y - słowo kluczowe bądź inny element zachęcający - nie koniecznie adres podstrony

adres docelowy już w pełni czyli

z.x.com.pl/y

z - bubdomena

x - główna domena

y - konkretna strona docelowa

Dominik Myślak