Obecnie 172 forumowiczów jest online
Obecnie 172 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Tworzenie reklamy strony facebooka

Nowicjusz ✭

Witam, czy można w Ads utworzyć reklamę facebooka tak samo jak strony internetowej. Czy robi się to w ten sam sposób i czy trzeba na coś zwrócić uwagę?

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Marcin G
września 2015

Dot.: Tworzenie reklamy strony facebooka

Student ✭ ✭ ✭
chodziło mi o inną sytuację...

pod słowem ktoś nie chodziło mi o Ciebie, tylko o kogoś innego.

Ty reklamyjesz się na frazy x, y, z i reklamujesz facebook.pl/Twój-funpage
Ktoś inny reklamuje te same frazy x, y, z ale linkuje do facebook.pl/Swój-funpage

To biorąc pod uwagę, że reklamujecie tą samą główną domenę facebook.pl to nie walczycie jak w standardowej licytacji, tylko Google traktuje to jako reklamę jednej i tej samej domeny, więc wyświetli tylko jedną reklamę o wyższym rankingu - czyli konkurujecie między sobą.

Są to skrajne przypadki, ale się zdarzają, dlatego sugeruje reklamować swoją stronę, a na niej np. przenosić użytkownika w jakiś sposób na facebooka jeśli tak bardzo Ci na tym zależy.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi

Student ✭ ✭ ✭
Można, ale... jeśli ktoś reklamuje się na te same frazy i kieruje również reklamę AdWords na Facebooka to walczycie o jedno i to samo miejsce.

Z założenia lepszą stroną docelową jest Twoja strona www.

Nowicjusz ✭
Czyli nie mogę użyć tych samych fraz dla strony internetowej i Facebooka bo będą się gryzły?

[ Edytowane ]
Magister ✭ ✭ ✭

Z jednego konta wyświetli Ci się tylko jedna reklama dla danej frazy. Jeśli dodasz te same frazy dwukrotnie, Google zdecyduje za Ciebie, czy ma się wyświetlić reklama z grupy, w której linkujesz do FB czy z grupy, w której linkujesz do Twojej strony.

Jedną firmę (w tym firmę rozumianą jako domenę) można reklamować tylko z jednego konta, więc Google również nie zezwala na wyświetlenie się dla danego zapytania dwukrotnie reklam stron w domenie facebook.com

Pozdrawiam,
Marek Buraczyński
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Marcin G
września 2015

Student ✭ ✭ ✭
chodziło mi o inną sytuację...

pod słowem ktoś nie chodziło mi o Ciebie, tylko o kogoś innego.

Ty reklamyjesz się na frazy x, y, z i reklamujesz facebook.pl/Twój-funpage
Ktoś inny reklamuje te same frazy x, y, z ale linkuje do facebook.pl/Swój-funpage

To biorąc pod uwagę, że reklamujecie tą samą główną domenę facebook.pl to nie walczycie jak w standardowej licytacji, tylko Google traktuje to jako reklamę jednej i tej samej domeny, więc wyświetli tylko jedną reklamę o wyższym rankingu - czyli konkurujecie między sobą.

Są to skrajne przypadki, ale się zdarzają, dlatego sugeruje reklamować swoją stronę, a na niej np. przenosić użytkownika w jakiś sposób na facebooka jeśli tak bardzo Ci na tym zależy.

Magister ✭
Reklamowanie fanpage'y w sieci reklamowej jest całkiem spoko Emotikon: Szczęśliwy

Wschodząca Gwiazda
Jeśli masz stronę www i dodatkowo chcesz podpromować fan page to możesz link do FB wrzucić w ramach rozszerzenia linków do witryny.