Obecnie 202 forumowiczów jest online
Obecnie 202 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Tworzenie list remarkertingowych

Nowicjusz ✭ ✭

Witajcie,
Tworzę pierwsza kampanię remarketingową utknęłam na etapie tworzenia listy remarketingowej. Dodałam tag Adwords do każdej strony witryny pobrany z Szczegóły tagu >> Konfiguracja. Chciałabym, aby reklamy wyświetlały się osobom, które weszły na stronę (strona A), ale się nie zalogowały (strona B). Którą z opcji "Kogo dodać do listy" powinnam wybrać? Zastanawiałam się nad opcją "Użytkownicy strony, którzy nie odwiedzili innej strony" ale strona B, która jest widoczna po zalogowaniu jest też widoczna dla niezalogowanego użytkownika (bez zalogowania się użytkownik może przejść ze strony A na B). Skoro nie to, to może "Użytkownicy strony z określonym tagiem" tylko nie za bardzo wiem jak do tego się do tego zabrać żeby lista działała poprawnie. Wydaje mi się, że wklejając odpowiedni kod na stronę A i B (stworzony przy użyciu opcji "+nowy Tag") znowu będzie taki sam problem jak w przypadku opcji "Użytkownicy strony, którzy nie odwiedzili innej strony".
Drugie moje pytanie to jak sprawdzać, czy stworzona lista remarketingowa gromadzi w właściwy sposób dane i czy gdzieś nie popełniłam błędu?
Będę wdzięczna za pomoc Emotikon: Szczęśliwy

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Profesjonalista ✭

Cześć.

Odnośnie tworzenia listy. To najlepiej będzie jeśli pod przyciskiem Zaloguj dodasz tag i dzięki temu jeśli ktoś się zaloguje to go złapie. 

Jeśli chodzi o sprawdzenie czy lista dobrze jest zrobiona, to właśnie w Zasoby wspólne-> Odbiorcy pojawi Ci się taka lista. Tam możesz zobaczyć wielkość danej grupy w rubryce Rozmiar listy.

Kanał YT- Google Tag Manager: https://goo.gl/S2RM7X

Najlepszy Współtwórca

Kliknięcie w przycisk zaloguj nie jest równoznaczne z zalogowaniem.

- formularz logowania może nie być wypełniony i się nie wysłać,

- formularz może być wypełniony i wysłany ale dane mogą nie być prawidłowe i nie dojdzie do zalogowania

Trzeba wykryć fakt zalogowanie i:

- jeśli po logowaniu url jest unikalny - może być kryterium zapisu na listę (jeden kod na całą witrynę)

- jeśli po logowaniu url nie zmienia się - konieczne jest wyzwolenie unikalnego kodu remarketingowego

Nie zapomnij o tych którzy zakładają konta jeśli po zakończeniu tego procesu są zalogowani.

Nowicjusz ✭ ✭

Url nie jest unikalny, czyli w tej sytuacji powinnam stworzyć nowy tag i gdzie powinnam go umieścić? Strona B wyświetlająca się po zalogowaniu jest widoczna również dla niezalogowanego, więc umieszczając kod/tag na stronie B dalej nie osiągnę tego czego chciałam.
W kwestii sprawdzenia poprawności utworzonej listy remarketingowej - jedyną forma jest kontrolowanie wielkości grupy?

Dot.: Tworzenie list remarkertingowych

[ Edytowane ]
Profesjonalista ✭

Chcesz utworzyć listę remarketingową na stronie olive.pl?

Jeśli tak, to widzę, że masz na niej narzędzie Google Tag Manager. I za jego pomocą możesz przygotować Tag, który włączy się gdy ktoś się zaloguje. Tylko tak jak wspomniał @Lech Krupa czego ja w pierwszej wypowiedzi nie zwarłem. Trzeba to tak przygotować, żeby Tag się włączył tylko wtedy gdy użytkownik poprawnie się zaloguje.

Widzę, że na stronie gdy ktoś się źle zaloguje to pokazuje mu się komunikat "Nieprawidłowa nazwa użytkownika lub hasło." Jest analogiczny komunikat gdy ktoś się poprawnie zaloguje? Jeśli tak, to można na tej zasadzie przygotować Tag (tylko wtedy trzeba pilnować, żeby tego komunikatu nikt nie zmienił).

I jeszcze jedna rzecz, trzeba poprawić na tej stronie implementacje GTM i GA:
olive1.jpgolive2.jpg

Kanał YT- Google Tag Manager: https://goo.gl/S2RM7X

Wschodząca Gwiazda

Bartek ma rację, ale lepiej (pewniej) kod remarketingowy (może być przez AdWords, Analytics czy GTM ... obojętnie) wywołać w funkcji odpowiedzianej za logowanie (skrypt Ajaxowy). Poproś jakiegoś programistę o pomoc. Kiedy jest sukces wywołuje się kod remarketingowy i zbiera ci grupę B. Oczywiście grupa porządna to będzie grupa A minus grupa B. Adaśko

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭ ✭

Czyli można wgrać tag tak, że jeśli strona B się pojawia nie tylko po zalogowaniu ten tag będzie rozróżniał kiedy ktoś się loguje, a kiedy ktoś przechodzi bez logowania na stronę B. Nie, nie jest to strona Olive.pl Emotikon: Szczęśliwy

Najlepszy Współtwórca

Dokładnie tak. Metod jest kilka ale efekt ma być taki, że na stronie po zalogowaniu ma pojawić się tag (tylko wtedy kiedy logowanie zakończyło się powodzeniem).

Techniczne rozwiązania mogą być różne w zależności od konstrukcji, działania formularza i zastosowanej metody (AdWords / Analytics bezpośrednio w witrynie lub przez GTM).

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭ ✭

Bardzo dziękuję Emotikon: Szczęśliwy Po rozmowie z programista dostałam informację, że da radę wkleić tag i będzie wtedy wyświetlać inny kod javascript na stronie dla użytkownika zalogowanego i niezalogowanego. Do tego potrzebny jest kod, który ma wkleić na stronę i teraz co dokładnie powinnam podać? Nie jestem totalnie techniczna i gubię się w tym.