AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 195 forumowiczów jest online
Obecnie 195 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Tworzenie kampanii adwords

Najlepszy Współtwórca

Nie pamiętam, czy temat był poruszany...  gdzieś przy okazji innych wątków na pewno, ale tym razem chciałbym, żebyś Ty Karolina spróbowała coś wskurać (poprzednie moje uwagi widzę, że zostały poprawione - chociażby przy nowym programie Google dla Partnerów).

W czym rzecz...  bardzo irytujące jest (jeśli dla mnie jest irytujące, gdzie wiem, że najpierw muszę wybrać rodzaj kampanii i czy ma być pełna funkcjonalność czy też nie, itp.) to co ma powiedzieć zwykły użytkownik.

Zastanówcie się co jest najważniejsze przy tworzeniu kampanii, bo teraz wydaje mi się, że określenie właśnie rodzaju kampanii - czyli czy ma być na obie sieci, czy tylko na jedną konkretną - wyciągam taki wniosek, ponieważ przez te usatwienia można stracić wszystkie inne.

Potencjalny klient kontra tworzenie kampanii:

Wchodzę na konto, chcę utworzyć nową kampanię i...  nazywam ją sobie jako x. Przechodzę dalej i widzę, że muszę wybrać sieć...  (ktoś coś mi wspominał, żeby tylko na sieć wyszukiwania, ok wybieram) i... o qrcze zmieniła mi się nazwa kampanii - poprawiam.

Idę dalej...  ustawiam wszystko, ale mam wątpliwości - dzwonię do znajomego, który coś wie więcej. Przy okazji mojego problemu on pyta mnie czy ustawiłem wszystkie funkcjonalności pod nazwą kampanii...  o, nie ustawiłem - i zanim on zdąrzył krzyknąć, żebym tego nie robił teraz - zrobiłem to i...  dziekuje wszystko mi się przeładowało.

Nie można tego jakoś inaczej zorganizować?

ScreenShot150.jpg

Dominik Myślak
Odpowiedź eksperta 3verified_user

Dot.: Tworzenie kampanii adwords

Magister ✭ ✭ ✭

Witaj,

dziękuję za feedback. Na pewno jest to wartościowe spostrzeżenie i przypuszczam, że jest więcej użytkowników programu, którzy także uważają to za irytujące i utrudniające tworzenie kampanii. Ja ze swojej strony mogę zgłosić to jako spostrzeżenie użytkownika, aczkolwiek tak długo, jak problem nie zostanie zgłoszony przez wielu użytkowników, niestety nie mogę obiecać żadnej zmiany.

Dlatego też zachęcam do składania tego typu spostrzeżeń poprzez ten formularz (zaznaczając odpowiednią opcję). Można go znaleźć także w Centrum Pomocy. Klikając tam na "Kontakt z nami" powinnieneś widzieć opcję "Podziel się swoją opinią", a następnie odpowiednie opcje do wyboru. 

Pozdrawiam,

KarolinaP

Najlepszy Współtwórca
Skorzystałem z formularza - mam nadzieję, że ktoś pochyli się nad tym i samemu sprawdzi jak się tworzy kampanię od strony zwykłego użytkownika, który pojęcia nie ma co go za chwilkę czeka podczas wybierania sieci, itp. Dziękuje za pomoc KarolinoEmotikon: Szczęśliwy
Dominik Myślak

Student ✭

Dominik bardzo dobrze rozumiem tą uwagę bo sam nie raz musiałem od nowa wypełniać część danych, a wpisywanie od nowa nazwy kampanii to praktycznie standard Emotikon: Szczęśliwy Fajnie by było coś z tym zrobić.

Pozdrawiam, Piotr

Wschodząca Gwiazda
I ja się dołączam do prośby Dominika bo pamiętam, że problem omawialiśmy już daaawno na spotkaniu, a mimo to nie zostało to poprawione. To faktycznie irytuje i wprowadza tylko problemy przy tworzeniu kampanii.

Wschodząca Gwiazda

szczerze powiedziawszy nie miałem pojęcia o takiej niedogodności, a to wynika z faktu , że nie pamietam już kiedy tworzyłem kampanie w panelu.

Do momentu poprawy polecam korzystanie z edytora adwordsowegoEmotikon: Szczęśliwy

Wschodząca Gwiazda
Edytor też czasem wysypuje i nie wiem od czego to zależy. Ale nie zmienia to faktu, że do zakładania kampanii jest znacznie bardziej poręczny niż panel Online.