Obecnie 321 forumowiczów jest online
Obecnie 321 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Twoje niezaktualizowane rozszerzenia lokalizacji

Student ✭ ✭

Na jednym koncie mam komunikat w dymku po wejściu na konto:

1 "twoje niezaktualizowane rozszerzenia lokalizacji zostały usunięte"

na innym

2 "twoje rozszerzenia lokalizacji zostały zaktualizowane"

Na obu kontach mam w zakładce Rozszerzenia reklam/Rozszerzenia lokalizacji zatwierdzone lokalizacje. Co oznacza ta różnica? Firma z pierwszego przypadku jakby zniknęła z maps...

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Kasia I
września 2015

Dot.: Twoje niezaktualizowane rozszerzenia lokalizacji

Wschodząca Gwiazda
Jeśli masz dodane rozszerzenia z Google Moja Firma to nie musisz przejmować się tymi komunikatami. Oba informują o aktualizacji rozszerzeń na Twoim koncie, tyle, że na jednym aktualizacja już dawno musiała zajść bo teraz informują Cię o tym, że automatycznie usunieto na koncie ręcznie dodane adresy (powinnaś mieć przy tych lokalizacjach czerwony X), a drugi komunikat po prostu informuje o aktualizacji rozszerzeń na koncie.

To są standardowe komunikaty jakie pojawiają się na wszystkich kontach, dlatego jeśli masz dodane adresy na Google Moja Firma, i są zaakceptowane i konto masz połączone z Adwords powinno wszystko działać poprawnie.

Jeśli jakaś lokalizacja zniknęła z map to musisz to już weryfikować w Google moja firma.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi

Wschodząca Gwiazda
Do tej pory rozszerzenia lokalizacji mogłaś dodawać do kampanii na poziomie konta Adwords wpisując dane w ramach rozszerzenia. Nastąpiła aktualizacja i ten rodzaj rozszerzenia został zmieniony. Oznacza to, że jeśli chcesz w kampanii korzystać z rozszerzenia lokalizacji musisz firmę dodać do "Google Moja Firma" i połączyć konto z Adwords.

Poczytaj bo tu masz wszystkie instrukcje: https://support.google.com/adwords/answer/2404182?hl=pl&rd=1

Student ✭ ✭
Dziękuję za informację, ale nie w tym leży problem - oba konta mają dodaną firmę do Moja Firma, połączenie z Adwords i wyświetlające się w Adwords info o zatwierdzeniu lokalizacji. Nie mogę jedynie zrozumieć istoty różnicy w wyświetlających się komunikatach, które wymieniłam... Dlaczego w jedym się wyświetla jedno, a w drugim drugie w sytuacji gdy oba mają zatwierdzoną lokalizację. A jedno zniknęło z maps - to które ma "twoje niezaktualizowane rozszerzenia lokalizacji zostały usunięte" i to mnie głównie zastanawia.
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Kasia I
września 2015

Wschodząca Gwiazda
Jeśli masz dodane rozszerzenia z Google Moja Firma to nie musisz przejmować się tymi komunikatami. Oba informują o aktualizacji rozszerzeń na Twoim koncie, tyle, że na jednym aktualizacja już dawno musiała zajść bo teraz informują Cię o tym, że automatycznie usunieto na koncie ręcznie dodane adresy (powinnaś mieć przy tych lokalizacjach czerwony X), a drugi komunikat po prostu informuje o aktualizacji rozszerzeń na koncie.

To są standardowe komunikaty jakie pojawiają się na wszystkich kontach, dlatego jeśli masz dodane adresy na Google Moja Firma, i są zaakceptowane i konto masz połączone z Adwords powinno wszystko działać poprawnie.

Jeśli jakaś lokalizacja zniknęła z map to musisz to już weryfikować w Google moja firma.