Obecnie 196 forumowiczów jest online
Obecnie 196 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Tekst reklamy, a wyszukiwane hasło

[ Edytowane ]
777
Student ✭

Witam

czy reklama tekstowa dopasowywana jest do wyszukiwanego hasła? 

Np. mam trzy reklamy tekstowe o  różnej treści, jedna z nich zawiera słowo "czerwony", czy zostanie wyświetlona właśnie ta reklama jeśli ktoś wpiszę "kolor czerwony". Czy nie ma to w ogóle znaczenia?

Pozdrawiam

Ps. mam jeszcze pytanie. Jak tworzę nową grupę reklam to wynik jakości dla każdego słowa jest 6/10 po jakim czasie może wzrosnąć? 

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: 777
stycznia 2016

Dot.: Tekst reklamy, a wyszukiwane hasło

Wschodząca Gwiazda
Generalnie sposób wyświetlania reklam zależy od tego jak jest ustawiona rotacja w konfiguracji kampanii,ale nie masz wpływu na to która reklama pokazuje się z którym słowem kluczowym w obrębie tej samej grupy. Do tego właśnie są grupy reklam by grupować słowa dla których można napisać najlepiej pasującą reklamę.
Natomiast co do zmiany wyniku jakości po dodaniu nowego słowa to nie jest to kwestią czasu tylko kwestią uzyskania przez system AdWords dostatecznej ilości danych dot. nowego słowa kluczowego.
W pomocy jest napisane, że trwa to zazwyczaj jeden dzień - ale w praktyce zależy to od popularności danej frazy i tego jak szybko łapie wyświetlenia.
Przeczytaj treść pod nagłówkiem "Wynik jakości nowych słów kluczowych" w artykule pomocy:
https://support.google.com/adwords/answer/2454010?hl=pl
Tomasz Ciepłucha

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: 777
stycznia 2016

Wschodząca Gwiazda
Generalnie sposób wyświetlania reklam zależy od tego jak jest ustawiona rotacja w konfiguracji kampanii,ale nie masz wpływu na to która reklama pokazuje się z którym słowem kluczowym w obrębie tej samej grupy. Do tego właśnie są grupy reklam by grupować słowa dla których można napisać najlepiej pasującą reklamę.
Natomiast co do zmiany wyniku jakości po dodaniu nowego słowa to nie jest to kwestią czasu tylko kwestią uzyskania przez system AdWords dostatecznej ilości danych dot. nowego słowa kluczowego.
W pomocy jest napisane, że trwa to zazwyczaj jeden dzień - ale w praktyce zależy to od popularności danej frazy i tego jak szybko łapie wyświetlenia.
Przeczytaj treść pod nagłówkiem "Wynik jakości nowych słów kluczowych" w artykule pomocy:
https://support.google.com/adwords/answer/2454010?hl=pl
Tomasz Ciepłucha

777
Student ✭
mam jeszcze jedno pytanie. Dla frazy mam ustaloną stawkę 20 gr, szac. stawka za 1 stronę wynosi 10 gr. wynik jakości 6/10, dlaczego reklama się nie wyświetla?

Wschodząca Gwiazda
Skorzystaj z narzędzia diagnostyki i podglądu reklam, by uzyskać więcej informacji, dlaczego reklama się nie wyświetla dla danego słowa.
Do narzędzia możesz przejść przez kartę Narzędzia w górnym menu lub kliknąć przy słowie kluczowych dymek w kolumnie Stan i tam będzie również link do narzędzia podglądu i diagnostyki. Przy okazji po kliknięciu dymku będziesz mieć dodatkowe informacje.
Tomasz Ciepłucha