Obecnie 265 forumowiczów jest online
Obecnie 265 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Struktura kampanii - konkurencyjna branża

Student ✭ ✭ ✭

Cześć,

Tworzę kampanię w bardzo konkrecyjnej branży - doradztwo w zakresie kredytów hipotecznych. Ze względu na ograniczony budżet i wysokie stawki CPC dla głównych fraz, postanowiłam zbudować kampanię w następujący sposób:

Kampania #1 - targetowana na całą PL z wyjątkiem Warszawy - kampania składa się z 5 grup tematycznych, w których znajdują się wyłącznie frazy z modyfikatorem + w stylu:

+kredyty +hipoteczne

+kredyty +hipoteczne +doradztwo

Kampania #2 - targetowana wyłącznie na Warszawę - grypy i frazy dokładnie takie same jak w kampanii nr.1 Ze względu na targetowanie, w tekście reklam pojawia się nawiązanie do Warszawy.

Celem jest taki, że z biegiem czasu mam nadzieję zaczną pojawia się konwertujące frazy w niskiej cenie, które będę mógł przenosić do grupy już jako frazy [] lub "" i optymalizować reklamy.

Pytania:

1. Czy takie podejście ma sens? A może lepiej jest koncentrować się wyłącznie na drogich frazach obstawianych przez konkurentów, ale w dopasowaniu "" ?

2. Czy w kampanii #2 targetowanej na Warszawę, warto dodać frazy z miastem - w stylu:

+kredyty +hipoteczne +warszawa

+kredyty +hipoteczne +doradztwo +warszawa

Pozdrawiam

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Kamila S
czwartek

[ Edytowane ]
Profesjonalista ✭ ✭ ✭

Cześć Kamila,

Widzę tutaj drobną niespójność.

Słowa kluczowe z plusami z natury przyciągną znacznie więcej ruchu i nie zawsze dopasowanych wyszukiwań. 

Bo może się pojawić np:

-porównywarka

-opinie 

itp. itd.

Inaczej mówiąc, zacząłaś od górneg pułapu lejka sprzedażowego - budowanie zainteresowania.

Czemu nie zaczniesz od słów kluczwych, które są najbliżej sprzedazy (w dolnej części lejka)?

Np. [kredyt hipoteczny dla małżeństw] [kredyt hipoteczny na 30 lat]

coś specyficznego dla twojej ofrerty.

A później stopniowo rozluźniać trochę zasięg dodając dopasowanie do wyrażenia lub bardziej ogólne słowa kluczowe.

W tak drogiej branży lub na kompletnie nowym koncie, według mnie, zawsze powinno się zaczynać od najbardziej specyficznych wyrażeń.

Stopniowo optymalizując i dochodząc do bardziej ogólnych fraz typu +kredyt +hipoteczny.

Chociaż w tym przykładzie nie wiem czy to jest dobrą sugestią. Ponieważ powyże słowo kluczowe zje budżet prawdopodobnie w godzine.

No chyba, ze klient dysponuje sensownymi środkami.

Czy moja odpowiedź była pomocna? Jeśli tak, oznacz ją jako „najlepszą odpowiedź”

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Kamila S
czwartek

[ Edytowane ]
Profesjonalista ✭ ✭ ✭

Cześć Kamila,

Widzę tutaj drobną niespójność.

Słowa kluczowe z plusami z natury przyciągną znacznie więcej ruchu i nie zawsze dopasowanych wyszukiwań. 

Bo może się pojawić np:

-porównywarka

-opinie 

itp. itd.

Inaczej mówiąc, zacząłaś od górneg pułapu lejka sprzedażowego - budowanie zainteresowania.

Czemu nie zaczniesz od słów kluczwych, które są najbliżej sprzedazy (w dolnej części lejka)?

Np. [kredyt hipoteczny dla małżeństw] [kredyt hipoteczny na 30 lat]

coś specyficznego dla twojej ofrerty.

A później stopniowo rozluźniać trochę zasięg dodając dopasowanie do wyrażenia lub bardziej ogólne słowa kluczowe.

W tak drogiej branży lub na kompletnie nowym koncie, według mnie, zawsze powinno się zaczynać od najbardziej specyficznych wyrażeń.

Stopniowo optymalizując i dochodząc do bardziej ogólnych fraz typu +kredyt +hipoteczny.

Chociaż w tym przykładzie nie wiem czy to jest dobrą sugestią. Ponieważ powyże słowo kluczowe zje budżet prawdopodobnie w godzine.

No chyba, ze klient dysponuje sensownymi środkami.

Czy moja odpowiedź była pomocna? Jeśli tak, oznacz ją jako „najlepszą odpowiedź”

Dot.: Struktura kampanii - konkurencyjna branża

Student ✭ ✭ ✭

A czy w kampanii targetowanej na miasto, warto dodać frazy z nim związane oraz ogólne:

[kredyty hipoteczne warszawa]
[kredyty hipoteczne doradztwo warszawa]
[kredyty hipoteczne]
[kredyty hipoteczne doradztwo]

I co z frazami które w [] mają komunikat mała liczba wyszukań ? Trzymać je na koncie bo może jednak ktoś wyszuka i się wyświetlą, czy zrezygnować ?

[ Edytowane ]
Profesjonalista ✭ ✭ ✭

To może zróbmy inaczej: w jaki sposób wybierasz słowa kluczwe?

Planner Słów kluczwych? Wyszukiwarka? Sprawdzanie na co reklamuje się konukurencja? Coś specyficznego odnośnie oferty?

Ja bym zrobił wszystko z powższych.

Dodał najpierw te najbardziej specyficzne i zostawił na jeden dwa dni.

Później zweryfikował stawki oraz konwersje i znowu coś dodał.