AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 198 forumowiczów jest online
Obecnie 198 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Strefy czasowe w kampanii

Student ✭

Hej,

Prowadzę kampanię na dość spory kraj, w którym występują różne strefy czasowe. Specyfika biznesu sprawia, że nie ma sensu wyświetlania reklamy poza godzinami otwarcia biura (przyjmijmy jedna lokalizacja w całym kraju). Czy i w jaki sposób mogę ustawić, żeby reklama w różnych miejscach wyświetlała się w różnym czasie?

Wszystkie rozwiązania, które mi przychodzą do głowy, są bez sensu.

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: Strefy czasowe w kampanii

[ Edytowane ]
Magister ✭ ✭ ✭

Mi przychodzi do głowy tylko 1 rozwiązanie. Ponieważ harmonogram reklam ustawiasz na poziomie kampanii, musisz definiować osobne kopie kampanii dla każdej ze stref czasowych (kierowanie na lokalizację dla geografii z tej strefy).

Czyli kilka kampanii dla każdej ze stref czasowych (a dokładniej dla każdego z biur pracującego w określonych godzinach) z harmonogramem ustawionym na godziny pracy biura, numerem telefonu do odpowiedniego biura w rozszerzeniach połączeń, wersją strony internetowej dotyczącą tej lokalizacji oraz kierowaniem na właściwe obszary geograficzne.

Pozdrawiam,
Marek Buraczyński

Najlepszy Współtwórca
Drugim rozwiązaniem to oddzielne konta dla każdej strefy czasowej i wszystkie konta połączone w jednym MCK.

Jeśli pomyślałeś o jednym i drugim pomyśle to innego wyjścia nie ma.
Dominik Myślak

Student ✭

No właśnie to są też i moje jedyne pomysły, ale nie chce mi się wierzyć, że Google nie przewidział takiej sytuacji i nie wymyślił jakiegoś rozwiązania tego problemu. A może zbyt wierzę w nich?