Obecnie 262 forumowiczów jest online
Obecnie 262 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Strategia wyświetlania nad konkurencją

Student ✭ ✭ ✭

Hej,

jeśli ustawię 100% wyświetlania się nad daną konkurencją z max stawką 1,00 zł, to jeśli reklamy konkurencji "opadną" Emotikon: Szczęśliwy czyli będą niżej, bo np. obniżą sobie stawki, to czy moja reklama też "opadnie" tak aby być jedną pozycję nad nimi czy będzie optymalnie wysoko?

Np. konkurencja pozycja 2, moja reklama pozycja 1. Spadają, są na 4 miejscu a ja zostaję na 1. czy spadam na 3.?

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: Strategia wyświetlania nad konkurencją

[ Edytowane ]
Wschodząca Gwiazda

1. Ta strategia działa wyłącznie w aukcjach ( danych frazach) w których twoja i konkurencyjna domena biorą udział.
2. Aktualizacja stawek jest robiona raz na dobę i brane są stawki z poprzednich dni. Po uruchomieniu pierwszej kampanii z tą strategią przyjmuje się, że po 7 dniach system zaczyna pracować poprawnie ( musi się nauczyć jaką strategię ma konkurencja ). Wiec na początku nie warto manipulować stawki jeżeli widzimy, że nasza konkurencja jest wyżej.
3. Jeżeli konkurencja zamknie swoją kampanię to twoja reklama będzie się nadal wyświetlała.
4. Tak, system będzie podwyższał i obniżał stawki względem stawek konkurencji.
5. Pamiętaj, że 2 konkurencyjne domeny mogą wzajemnie mieć ustawioną strategię "docelowego udziału w wygranych aukcjach" i wygra ta domena o lepszym rankingu.

Dot.: Strategia wyświetlania nad konkurencją

Student ✭ ✭ ✭

A odpowiadając na Twoje pytanie, kampania będzie regulowała stawki tak, aby wyświetlać się wyżej nad daną konkurencją, więc jeśli oni będą na 4 miejscu to Twoje 3 będzie spełniało warunek.