Obecnie 194 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Stawki

[ Edytowane ]
Student ✭

Jak wyglądają stawki za kliknięcie w waszych przypadkach czy są większe niż w reklamie tekstowej wyszukiwarki google czy może niższe, wiem, że wszystko pewnie zależy od wielu czynników (chciałbym wiedzieć czego się spodziewać) ale może jest reguła, że reklamy graficzne są jednak droższe.

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Dot.: Stawki

Najlepszy Współtwórca
Nie ma reguły. Wszystko zależy od danej branży i stron, an których pojawia się reklama. Pamiętaj, że z reklamą bannerową walczysz o jedno konkretne miejsce, a nie o x jak w sieci wyszukiwania. Czym lepszy portal tym będzie drożej bo konkurencja też chce się tam pokazać.
Dominik Myślak

Dot.: Stawki

Wschodząca Gwiazda
Nie będę bardziej odkrywcza niż Dominik - nie ma reguły. Zdecydowanie stawki w portalach zależą od popularności serwisu , a tym samym konkurencji. Wyszukiwarka i reklamy tekstowe to już zdecydowanie kwestia konkurencyjności fraz. Zależy od branży. Prowadzę kampanię gdzie w wyszukiwarce stawki za klik mam na poziomie 0,27 zł, a reklamy w serwisie wychodzą za min. 0,95 zł.

To co na pewno opłaca się w przypadku kampanii GDN to targetować i graficznie i tekstowo. Tam gdzie nie przebije się reklama graficzna - uda się to tekstowej.