Obecnie 210 forumowiczów jest online
Obecnie 210 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Średnia pozycja

Nowicjusz ✭ ✭

Cześć Emotikon: Szczęśliwy

Mam pytanie odnośnie średniej pozycji. Wynik jakości moich reklam jest na poziomie 10/10. Średnia pozycja, wskazywana przez Google AdWords to 1,7. Ustawiłam strategię - docelowy udział wygranych aukcji na poziomie 100%. Jeszcze wczoraj, moje reklamy wyświetlały mi się na pierwszym miejscu, po wpisaniu odpowiedniej frazy. Jednak w dniu dzisiejszym, moje reklamy nie wyświetlają mi się w ogóle, lub wyświetlają na dalszych pozycjach. Czym to może być spowodowane? I co zrobić, żeby reklamy wyświetlały się na 1 miejscu na frazy, dla których wynik jakości jest 10/10

Odpowiedź eksperta 2verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Aleksandra S
listopad

Średnia pozycja

Najlepszy Współtwórca

Aleksandro gdzie sprawdzasz wyświetlanie Swoich reklam? 

Jeśli w wyszukiwarce Google, to system mógł przestać Ci pokazywać reklamy, ponieważ dokonujesz takich a nie innych wyszukań bez działań.

Sprawdzaj swoje reklamy w Narzędziu Podgląd i diagnostyka reklam.

Sugeruj się tym co widzisz na koncie AdWords, czyli jakie średnie pozycje z wczoraj pokazuje system.

Dominik Myślak

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Dot.: Średnia pozycja

Magister ✭ ✭ ✭

Cześć,

pozycję reklamy sprawdzasz wpisując daną frazę w wyszukiwarce Google czy poprzez narzędzie "podgląd i diagnostyka reklam", które jest dostępne na koncie AdWords?

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Aleksandra S
listopad

Średnia pozycja

Najlepszy Współtwórca

Aleksandro gdzie sprawdzasz wyświetlanie Swoich reklam? 

Jeśli w wyszukiwarce Google, to system mógł przestać Ci pokazywać reklamy, ponieważ dokonujesz takich a nie innych wyszukań bez działań.

Sprawdzaj swoje reklamy w Narzędziu Podgląd i diagnostyka reklam.

Sugeruj się tym co widzisz na koncie AdWords, czyli jakie średnie pozycje z wczoraj pokazuje system.

Dominik Myślak

Średnia pozycja

Wschodząca Gwiazda

Narzędzie podglądu i diagnostyki reklam działa już od dłuższego czasu dość kiepsko. Często zdarza się, że pokazuje tylko jedną reklamę, gdy szukając normalnie w wyszukiwarce wyświetla się siedem. Więc nie polegałbym na tym narzędziu zbytnio.

Aleksandro - sprawdzając średnią pozycję reklam używaj segmentu "Położenie reklamy". Średnia pozycja 1.7 wcale nie musi oznaczać, że reklama wyświetla się na górze. 

Sytuacja, o której napisałaś, że reklama Ci się nie wyświetla, może być też spowodowana utrata wyświetleń z powodu budżetu. Sprawdź jak wygląda udział w wyświetleniach dla poszczególnych słów włączając dodatkowe kolumny z sekcji "Konkurencja".

Możesz też sprawdzić utratę wyświetleń z powodu budżetu na poziomie poszczególnych grup reklam lub kampanii (też poprzez dodanie odpowiedniej kolumny z sekcji Konkurencja). Jeżeli masz utratę wyświetleń z powodu budżetu to albo musisz podnieść budżet (jeżeli bardzo zależy Ci na wysokich pozycjach reklam), albo jednak delikatnie obniżać stawki - dzięki temu osiągniesz więcej kliknięć z tego samego budżetu.

Tomasz Ciepłucha