AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 103 forumowiczów jest online
Obecnie 103 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Spadek wyświetleń po podziale na grupy

777
Student ✭

Witam podzieliłem kampanii na dużą ilość grup ( 1300 ) dla 1500 słów, usunąłem słowa z małą ilością wyświetleń oraz duplikaty. Niestety od kilku dni ilość wyświetleń spadła kilkukrotnie, mimo zwiększonej stawki. Co może być przyczyną?

Odpowiedź eksperta 3verified_user

Dot.: Spadek wyświetleń po podziale na grupy

Nowicjusz ✭
A jak z klikalnością? Przypuszczam, że ten podział wyeliminował większość przypadkowych wyświetleń.

Wschodząca Gwiazda
Porównaj sobie udział w wyswietleń - pozycja, jak nie wiesz jak to zrobić to ten artykuł Ci pomoże https://support.google.com/adwords/answer/2497703?hl=pl

777
Student ✭
CTR z około 1% podskoczył do 7%.
W czerwcu:
Wyszukiwarka udział wyśw: < 10%
Wyszukiwarka – utrata udziału w wyśw. (pozycja): > 90%

Wschodząca Gwiazda
Masz prawdopodobnie dalej zbyt niskie stawki, by Twoje reklamy wyświetlały się na pierwszej stronie wyników wyszukiwania.
Przejdź na kartę Słowa kluczowe i włącz kolumnę "Szac. stawka za pierwszą stronę". Znajdziesz ją w Atrybutach przy modyfikacji kolumn.

Prawdopodobnie Twoje stawki będą mocno odbiegać od tych szacunkowych.
Możesz podnieść wszystkim lub wybranym słowom stawkę do poziomu szacunkowej stawki za pierwszą stronę klikając Edytuj > Zmień maks stawki CPC, a następnie Podnieś do szacunkowej stawki za górę strony.
Tomasz Ciepłucha

[ Edytowane ]
777
Student ✭

dzięki, ale czy jest inny sposób. Np. wstawienie słów kluczowych w tytuł boksu reklamowego? Wiem, że jest keyword jednak generuje on w przypadku mojej kampanii zbyt duży współczynnik odrzuceń. Nie wiem tylko jak automatycznie wstawić słowa lub ew. nazwę grupy reklam w tytuł boksu reklamowego, bo przy takiej ilości grup reklam działanie ręczne jest praktycznie niewykonalne.

777
Student ✭
Sprawdziłem stawki za pierwszą stronę, co ciekawe słowa ze stawką odpowiednią nie wyświetlają się, tylko te z minimalną stawką, większą od ustalonej przeze mnie. Mam 13k słów oraz 1500 grup reklam i nie wiem jak to ruszyć..

Wschodząca Gwiazda
porównaj te dane przed i po podziale na grupy

Wschodząca Gwiazda
Po pierwsze, jeżeli keyword powoduje wzrost odrzuceń, to na pewno masz źle dopasowane frazy kluczowe. Po drugie spadek wyświetleń był spowodowany tym, że nowe grupy mają wyzerowaną jakość, wiec gorszą niż stare, które mają historię CTR itp. Z czasem nowe grupy uzyskają lepszą jakość i wtedy większą ilość wyświetleń. Adaśko