Obecnie 174 forumowiczów jest online
Obecnie 174 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Słowo kluczowe jako zastrzeżony znak towarowy

Student ✭ ✭ ✭

Wyświetlił mi się dziś taki oto niecodzienny komunikat:

stat1.jpg

Jak mam to rozumieć zważywszy na informację od Google dotyczącą zastrzeżonych znaków towarowych, która mówi:

stat2.jpg

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Dot.: Słowo kluczowe jako zastrzeżony znak towarowy

Najlepszy Współtwórca
Jako zarejestrowany znak towarowy nie może być użyty. Zapewne firma comar zgłosiła zastrzeżenie...
Dominik Myślak

Student ✭ ✭ ✭
Ale jak to się ma do informacji na stronie pomocy Google AdWords? Jasno opisuje że nie ogranicza tych haseł.

Najlepszy Współtwórca
- bo zapewne są znaki towarowe, które nie są zgłoszone do Google - tych Google nie sprawdza
- są znaki towarowe zgłoszone do Google - te jak widać sprawdza
Dominik Myślak

Student ✭ ✭ ✭
Wiem z doświadczenia, że znaki towarowe filtrowane były na poziomie tekstu reklam, a nie słowa kluczowego. I jeśli ktoś wykorzystywał Twoją zastrzeżoną nazwę firmy w tekście reklamy (bo np. algorytm jeszcze nie odfiltrował wszystkich) to można zgłosić taką reklamę przez formularz.

Natomiast emisja reklam na te zastrzeżone słowa kluczowe była dozwolona.
Jak widać nastąpiły zmiany.

Student ✭ ✭ ✭
Pierwszy raz widzę taki komunikat, dlatego pytam doświadczone osoby czy miały z nim styczność Emotikon: Szczęśliwy

Wschodząca Gwiazda
Jako właściciel znaku towarowego masz możliwość zablokowania dostępności fraz też na poziomie słów kluczowych z tego co pamiętam.

Druga strona jeśli naużywałeś nazwy to firma sama mogla poprosić w Google o zablokowanie reklam dla Twojego konta, przesyłając odpowiednie dokumenty pokazujące nadużycie.

Z tymi reklamami bywa różnie.

Student ✭ ✭ ✭
Jako właściciel znaku towarowego wypełniasz ten formularz:
https://services.google.com/inquiry/aw_tmcomplaint
w którym nie ma wyboru na jakim poziomie chcesz zastrzec znak towarowy. Albo zastrzegasz, albo nie.

Miałem sporo kampanii, gdzie reklamy odrzucało za użycie nazwy marki w tekście reklamy, ale nigdy nie blokowało słów kluczowych. Możesz prowadzić sklep z butami Nike i reklamować się na "buty nike", ale jeśli znak był zastrzeżony to Nike nie mogło pojawić się w tekście reklamy.
Dlatego podejrzewam, że to jakaś świeża zmiana.

Magister ✭ ✭ ✭
Przetestowałem przed chwilą i udało mi się dodać nowe słowo kluczowe zawierające w sobie "nike" udało mi się dodać (mam w swoich kampaniach Nike w zupełnie innym znaczeniu niż buty), ale już comar optima nie przeszło. Jest to więc zmiana zasad. Pamiętajmy jednak o tym, że właściciel znaku towarowego może wyrazić zgodę na jego wykorzystywanie na wskazanych kontach AdWords, więc teraz trzeba będzie o taką zgodę poprosić.
Pozdrawiam,
Marek Buraczyński

Student ✭ ✭ ✭
Co do zastrzeżonych znaków w reklamach to już w starym piśmie o tym bębnili Emotikon: Język
Co do zastrzeżonych znaków na poziomie słów kluczowych w panelu to nowość jak dla mnie Emotikon: Szczęśliwy

Nowicjusz ✭ ✭
Z tego co mi wiadomo:
- jako właściciel znaku towarowe masz możliwość, poprzez wypełnienie stosownego formularza, wskazać konta uprawnione do korzystania ze znaku towarowego
- jeżeli słowo kluczowe będące znakiem towarowym jest wstawiane do treści reklamy (funkcja wstawiania słowa kluczowego), taka reklama także może zostać zablokowana

Nowicjusz ✭

W przypadku zastrzeżonych słów kluczowych dobrze działa funkcja wstawienia słowa kluczowego.

Wówczas słowo kluczowe w reklamie się zawiera i nikt nas za to nie ściga Emotikon: Mrugający

https://support.google.com/adwords/answer/2454041?hl=pl&ref_topic=3119117

Najlepszy Współtwórca
Małgorzato nie wiem czy oglądałaś wczoraj wiadomości, ale chcą dać "zielone światło dla przechodzenia na czerwonym"... Emotikon: Szczęśliwy

Pamiętaj, że działacie świadomie i zapewne łatwo jest to Wam udowodnić, że wiecie jak działa KIT - jak działa AdWords - że wykorzystaliście pewną lukę do wyświetlania znaku towarowego Emotikon: Szczęśliwy nie zmienia to faktu, że Klient widział w reklamie nazwę marki, która taki znak ma zastrzeżony - uważajcie na takie sytuacje Emotikon: Szczęśliwy

tak jak z czerwonym - wchodzicie na własną odpowiedzialność Emotikon: Szczęśliwy
Dominik Myślak

Nowicjusz ✭
Prawdę powiedziawszy nie miałam tej świadomości.
W takim razie muszę chyba trochę przerobić kilka kampanii Emotikon: Mrugający