Obecnie 277 forumowiczów jest online
Obecnie 277 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Słowa wykluczające pokrywają się ze słowami w kampanii

Nowicjusz ✭

Pytanie dotyczy tego, które z tych słów jest "silniejsze" wykluczenie czy normalne słowo?

Przykład:

Mam w Kampanii 1 słowo [gry komputerowe] po jakimś czasie stworzyłem listę w Wykluczające słowa kluczowe kampanii i tam znalazło się słowo [gry komputerowe] i Kampanię 1 dodałem do korzystania z tej listy. Czy mam gwarancję, że na słowo [gry komputerowe] reklamy w Kampanii 1 nie będą wyświetlane?

Pozdrawiam,   

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: remontypro
września 2015

Dot.: Słowa wykluczające pokrywają się ze słowami w kampanii

Najlepszy Współtwórca

Chyba wiem o co Ci chodzi z tak zbudowanym wykluczeniem.

Przeczytaj ten temat upportu rozwijając element dotyczący wykluczających słów kluczowych.

Sądzę, że jeszcze lepszy rozwiązaniem dla Ciebie byłaby taka fraza wykluczająca -[gry komputerowe]. Spowoduje to tyle, że mając włączoną w kampanii frazę gry komputerowe ta fraza nie będzie powodowała wyświetleń, ale wszystkie inne frazy podobne itp.

Screen z wykluczeń

ScreenShot369.jpg

Dominik Myślak

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Rozwiązanie
września 2015

Najlepszy Współtwórca

proszę wejść na zakładkę słowa kluczowe i pod wykresem przycisk Szczegóły

ScreenShot386.jpg

Dominik Myślak

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi

Nowicjusz ✭

Witaj,

Słowa z listy wykluczających słów kluczowych w Twoim przypadku zablokują wyświetlanie reklam dla [gry komputerowe]. Choć nie wiem dlaczego stosujesz tak skomplikowane rozwiązanie. Łatwiej będzie po prostu wstrzymać [gry komputerowe]. No chyba, że problem jest bardziej rozbudowany...

Rozwiązanie
września 2015

Najlepszy Współtwórca

Chyba wiem o co Ci chodzi z tak zbudowanym wykluczeniem.

Przeczytaj ten temat upportu rozwijając element dotyczący wykluczających słów kluczowych.

Sądzę, że jeszcze lepszy rozwiązaniem dla Ciebie byłaby taka fraza wykluczająca -[gry komputerowe]. Spowoduje to tyle, że mając włączoną w kampanii frazę gry komputerowe ta fraza nie będzie powodowała wyświetleń, ale wszystkie inne frazy podobne itp.

Screen z wykluczeń

ScreenShot369.jpg

Dominik Myślak

Nowicjusz ✭
Brak minusa przy słowie wykluczającym był celowy, uznałem że to się samo przez się rozumie, że minus musi być. Zresztą system przy dodawaniu słów wykluczających nie wymaga minusa. To tak gwoli wyjaśnienia.

Jeśli chodzi o "skomplikowanie tematu" to pytałem dlatego, że czasami o czymś się zapomni np. albo przeoczy i stąd moje pytanie co jest silniejsze i czy mogę mieć pewność, że jak coś wykluczę to nawet gdyby przez przypadek gdzieś się coś znalazło to i tak się nie wyświetli.

Dodatkowo listy słów wykluczonych tworzę w "Udostępnionych zasobach" w tedy w jednym miejscu wystarczy dodać wykluczenie i np. 20 kampanii widzi to od razu.

Najlepszy Współtwórca
Pewnie trafię - Panie Krzysztofie jak najbardziej minus jest domyślny w tej kwestii.

Aby upewnić się, że coś działa tak jak Pan chce, czyli jakieś słowo powoduje wykluczenie, może Pan zdiagnozować słowa kluczowe - wtedy wyłapią się konflikty z wykluczonymi frazami co w Pana przypadku potwierdzi, że działa poprawnie - czyli wykluczające słowo będzie miało wyższość nad hasłem dodanym.
Dominik Myślak

Nowicjusz ✭
Tak Panie Dominiku, miło mi, że włączył się Pan do dyskusji. Po Pana audycie pojawiło się trochę danych i na tej bazie, próbuję pobawić się w stworzenie tematycznych kampanii. Będzie ich ok. 10 i wygodnym rozwiązaniem jest dodać jedno wykluczenie w "Udostępnionych zasobach" i dzięki temu od razu 10 Kampanii widzi do ustawienie.

A jak zdiagnozować słowa kluczowe aby wyłapać konflikty - nawiązuję do tego co Pan napisał.
Rozwiązanie
września 2015

Najlepszy Współtwórca

proszę wejść na zakładkę słowa kluczowe i pod wykresem przycisk Szczegóły

ScreenShot386.jpg

Dominik Myślak

Nowicjusz ✭
Dzięki serdeczne za info Emotikon: Szczęśliwy