AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 228 forumowiczów jest online
Obecnie 228 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Słowa kluczowe w sieci reklamowej

Student ✭

Chodzi o reklamę graficzna czy tu też obowiązuje metoda dopasowania ścisła, do wyrażenia, przybliżone?

gdy wchodzę w edycję frazy, wtedy niema możliwości zmiany tego ustawienie, mogę jedynie ręcznie dodać nawias lub cudzysłów ale niewiem jaki efekt tego będzie.

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Dot.: Słowa kluczowe w sieci reklamowej

Najlepszy Współtwórca
W sieci reklamowej możesz w ogóle nie używać słów kluczowych. Wystarczy, że wybierzesz te strony docelowe, które według Ciebie są odpowiednie by Twoja reklama się tam wyświetlała.

W sieci reklamowej musisz spojrzeć trochę inaczej na kwestie słów kluczowych. Przykład, który zawsze przytaczam.

chcąc reklamować toalety przenośne w sieci wyszukiwania stosujemy konkretnych fraz związanych z toaletami przenośnymi.

Natomiast w sieci reklamowej stosując tylko te frazy bardzo mocno zawęzimy sobie odbiorców, ponieważ reklama będzie pojawiała się tylko na portalach, gdzie system AdWords powiązał słowo toalety przenośne z treścią na danej stronie. Tak działa kierowanie kontekstowe.

A co z budowlańcami, działkowcami itp. Dlatego do fraz warto dorzucić frazy związane z budownictwem, działką, działkowcami, itp by Twój produkt/usługa pojawiała się tam, gdzie będzie Twoja grupa docelowa.
Dominik Myślak

Dot.: Słowa kluczowe w sieci reklamowej

Wschodząca Gwiazda
Słowa kluczowe w sieci reklamowej są traktowane jako słowa w dopasowaniu przybliżonym.

Tutaj masz link do materiałów, które pomogą Ci lepiej zrozumieć temat słów kluczowych w sieci reklamowej: https://support.google.com/adwords/answer/2497680?hl=pl&ref_topic=3122868