Obecnie 258 forumowiczów jest online
Obecnie 258 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Słowa kluczowe kierowane są do nieodpowiednich reklam.

Nowicjusz ✭ ✭

Zacząłem przygodę z adwordsem i według mnie system aukcji i kierowania reklam nie działa prawidłowo.

Stworzyłem grupę reklam kierowanych na słowa np : naklejki dekoracyjne, naklejki na ścianę, naklejki do kuchni, naklejki ścienne ... itd

W ramach tej grupy stolarzyłam kilka reklam z nagłówkami odpowiadającymi powyższym słowom kluczowym, tam aby zwiększyć poziom dopasowania wyszukiwania do treści reklamy.

I co się okazało ?

Po uruchomieniu kampanii, użytkownikom wyszukującym słowo np naklejki do kuchni, podstawiana była reklama z nagłówkiem naklejki dekoracyjne , mimo że reklama z nagłówkiem naklejki do kuchni istniała !

Czy to tak działa ułomnie ? czy to ja robię gdzieś błąd ?

Po drugie.

Przy pierwszych próbach, mój wynik jakości był na niskim poziomie 2/40 a dopasowanie wyświetlało się jako przeciętne, dlatego dużo płaciłem za klik.

Zatem optymalizowałem stronę docelową pod dokładnie konkretne słowa które miały być promowane w adwords, dodałem jak powyżej różne reklamy z tymi słowami kluczowymi w nagłówkach, aby polepszyć dopasowanie.

Po tych czynnościach jakość wzrosła do 6/10 , dopasowanie się nie zmieniło, za to jeszcze dodatkowo wzrosła średnia stawka za klik .

Gdzie tu logika ?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Adam Grabowski (Wschodząca Gwiazda)
kwiecień

[ Edytowane ]
Profesjonalista ✭ ✭ ✭

Cześć @Piotr B,

Dosyć istotne jest to aby zrozumieć, że kwestia dopasowania reklam do słów kluczowych leży po stronie reklamodawcy.

Inaczej mówiąc nie wrzucaj wszystkiego do jednej grupy reklam.

Stwórz grupę dla: naklejki do kuchni.

Dodaj słowa kluczowe powiązane z: naklejkami do kuchni.

Napisz reklamy o: naklejkach do kuchni

Całość potwórz osobno dla naklejki dekoracyjne i naklejki na ścianę

Kampania zwykle służy do określenia typu produktu - Naklejki.

Grupy reklam służą do podzielenia wybranego typu na mniejsze kategorie, przygotowania specyficznych reklam i wysłania użytkowników na odpowiednią podstronę.

Całość sprawi, że dostarczysz użytkownikom wyszukiwarki dopasowane treści, a w zamian Google nagrodzi cię wysokim współczynnikiem jakości. 

Czy moja odpowiedź była pomocna? Jeśli tak, oznacz ją jako „najlepszą odpowiedź”

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Adam Grabowski (Wschodząca Gwiazda)
kwiecień

[ Edytowane ]
Profesjonalista ✭ ✭ ✭

Cześć @Piotr B,

Dosyć istotne jest to aby zrozumieć, że kwestia dopasowania reklam do słów kluczowych leży po stronie reklamodawcy.

Inaczej mówiąc nie wrzucaj wszystkiego do jednej grupy reklam.

Stwórz grupę dla: naklejki do kuchni.

Dodaj słowa kluczowe powiązane z: naklejkami do kuchni.

Napisz reklamy o: naklejkach do kuchni

Całość potwórz osobno dla naklejki dekoracyjne i naklejki na ścianę

Kampania zwykle służy do określenia typu produktu - Naklejki.

Grupy reklam służą do podzielenia wybranego typu na mniejsze kategorie, przygotowania specyficznych reklam i wysłania użytkowników na odpowiednią podstronę.

Całość sprawi, że dostarczysz użytkownikom wyszukiwarki dopasowane treści, a w zamian Google nagrodzi cię wysokim współczynnikiem jakości. 

Czy moja odpowiedź była pomocna? Jeśli tak, oznacz ją jako „najlepszą odpowiedź”

Nowicjusz ✭ ✭

Logiki w tym nie ma !

Specjalnie stworzyłem test reklamy pod konkretne słowo kluczowe, natomiast system wybiera inna reklamę tekstową. Przez co pewnie wskaźnik dopasowania mam mniejszy i muszę więcej za klik zapłacić.

Bo jak wyjaśnić wzrost stawki za klik , przy wzroście jakości ?

Jakie czynniki wpływają na jakość ? Jak mieć 9/10 Emotikon: Język ?

[ Edytowane ]
Profesjonalista ✭ ✭ ✭

@Piotr B,

Nie zgodzę się z tym, że nie ma w tym logiki.

Zobacz:

Użytkownik wpisuje w wyszukiwarce "Naklejki do kuchni".

A ty chcesz mu wyświetlić reklamę o naklejkach dekoracyjnych.

(Chcesz ponieważ umieściłeś ją w jednej grupie reklam, grupy służą do dzielenia usług na specyficzne pod kategorie)

Gdy użytkownik zobaczy reklamę o naklejkach dekoracyjnych to nie będzie dla niego dopasowany wynik.

Całość sprawi, że nie będzie on zadowolony z tego co zobaczy.

Czy dzięki temu jego zaufanie do Google wzrośnie? NIE.

Biznes Google opiera się na dostarczaniu wartościowych treści. 

Jeśli reklamodawca chce brać w tym udział to powinien działać zgodnie z wytycznymi.

Czasami dziwie się, że Google w ogóle pozwala uruchamiać niedopasowane reklamy.