Obecnie 310 forumowiczów jest online
Obecnie 310 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Słowa kluczowe i reklamy w grupie

Student ✭

Witam!

Załóżmy, że mam w grupie słowa kluczowe:

+alfa +beta +charlie

+alfa +beta +delta

I teraz pytanie: czy tworzyć reklamy tak aby odpowiadały dokładnie słowom kluczowym. Czyli w tym przypadku:

Reklama #1 zawiera "alfa beta charlie"

Reklama #2 zawiera "alfa beta delta"

Czy wtedy system dopasuje, że dla słowa z 'delta' wyświetlić reklamę #2? Proszę o wyjaśnienie, jak to działa.

Z góry dziękuję!

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Dot.: Słowa kluczowe i reklamy w grupie

Wschodząca Gwiazda
To tak nie zadziała, system wybierze najlepsza wg niego reklamę, nie oznacza to, że dla + charli biedzie to reklama #1,
żeby tak było, musisz utworzyć oddzielna grupę, albo użyć KIT -https://support.google.com/adwords/answer/2454041?hl=pl

Student ✭ ✭ ✭
W obrębie grupy reklam system wybierze jedną z reklam, którą uzna za najlepszą, niekoniecznie tą którą byś chciał. Jeżeli chcesz mieć pewność, że reklamy będą dokładnie dopasowane do fraz, musisz rozbić to na dwie grupy.
Paweł Rabinek

Najlepszy Współtwórca
Jeśli chcesz mieć pewność, że konkretna reklama pojawi się po wpisaniu konkretnej frazy to musisz utworzyć dla każdej fraz odrębne grupy reklam, czyli:

1 grupa reklam - fraza +alfa +beta +charlie
tekst reklamy z frazą

2 grupa reklam - fraza +alfa +beta +delta
tekst reklamy z frazą

Zalecam np. 2-3 teksty do każdej grupy reklam, żebyś sobie później zoptymalizował kampanię dla tego najskuteczniejszego tekstu.

Bądź jak napisał Maciek tworzysz jedną grupę reklam, w której masz obie te frazy, ale wrzucasz tzw. Kit`a i system sam zaciąga do tekstu odpowiednie słowo kluczowe.
Dominik Myślak

Student ✭
Dziękuję za odpowiedzi.

Jeżeli mam więc w grupie słowa:

+alfa +beta +charlie
+alfa +beta +delta

Ale tylko jedną reklamę:

Reklama #1 zawiera "alfa beta charlie"

To hasło +alfa +beta +delta będzie miało gorsze 'dopasowanie reklamy'?

[ Edytowane ]
Wschodząca Gwiazda

to tylko samo Google wie... teoretycznie raczej tak, ale w praktyce to różnie bywa

Najlepszy Współtwórca
Zastosuj się do naszych rad. Sugeruje utworzyć dwie odrębne grupy reklam - przecież to prosta czynność i szybka jeśli mówimy tylko o 2 frazach.
Dominik Myślak

Nowicjusz ✭
Tak zrobię. Dzięki jeszcze raz.

Pozdr

Student ✭ ✭
Wiem, że to nie zawsze jest możliwe, ale podawanie konkretnych przykładów konkretnych słów kluczowych na prawdę ułatwiło by wszystkim życie.
Krzysztof Marzec