Obecnie 219 forumowiczów jest online
Obecnie 219 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Sieć wyszukiwania, kierowanie pod grupie wiekowej

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Chciałbym emitować reklamy tekstowe w Sieci wyszukiwania z podziałem na poszczególne grupy wiekowe

 

Rozumiem, że da się to zrealizować, ale tylko gdy kampania będzie typu: Sieci wyszukiwania i reklamowa – wszystkie funkcje? Czy ktoś z Was ma doświadczenia i praktyczne uwagi na ten temat? 

Przyznam, że rzadko kiedy stosuję kierowanie na podsatwie danych demograficznych, bo trochę powątpiewam w ich dokładność... ale możę się mylę?

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: Sieć wyszukiwania, kierowanie pod grupie wiekowej

Najlepszy Współtwórca
Opcja o której piszesz umożliwia kierowanie na grupy demograficzne, ale w sieci reklamowej. W sieci wyszukiwania reklama będzie wyświetlała się każdemu.

Twoim zadaniem jest tak ułożyć teksty reklamowe by chętniej klikali w to ludzie w starszym wieku. (przedziale wiekowym jaki zakładasz).
Dominik Myślak

Dot.: Sieć wyszukiwania, kierowanie pod grupie wiekowej

Student ✭
Dokładnie tak - kampanię możesz kierować po danych demograficznych tylko w przypadku sieci reklamowej lub sieci wyszukiwania i reklamowej - wszystkie funkcje. Potwierdzenie znajdziesz w pomocy tutaj: https://support.google.com/adwords/answer/2580282?hl=pl
Pozdrawiam
Karol Węgrzyniak

Dot.: Sieć wyszukiwania, kierowanie pod grupie wiekowej

Nowicjusz ✭ ✭
Dokładność to jedno, drugie to fakt, że tylko części użytkowników będzie można przydzielić wiek, utwórz też osobną grupę dla "Inne". W tym przypadku trudniej będzie o celną kreację Emotikon: Mrugający

Dot.: Sieć wyszukiwania, kierowanie pod grupie wiekowej

Student ✭

Jeśli interesuje Cię tylko reklama w wyszukiwarce to nie ma możliwości kierowania reklam na konkretną grupę wiekową, opcja jest dostępna w przypadku wybrania Sieci wyszukiwania i reklamowej ale ustawienie będzie odnosiło się jedynie do reklamy w sieci reklamowej, reklama w wyszukiwarce będzie wyświetlała się każdemu po wpisaniu określonej przez Ciebie frazy. Nawet jak by była taka możliwość to ogromna ilość potencjalnych klientów nie widziała by Twojej reklamy ponieważ trudne było by określenie ich wieku. 

 

Tak jak radził Dominik, postaraj się dostosować reklamy tak by celowały w wybraną przez Ciebie grupę docelową, powinno to ograniczyć niepożądane kliknięcia.

Pozdrawiam, Piotr