Obecnie 184 forumowiczów jest online
Obecnie 184 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Segmentacja reklam displayowych

Student ✭ ✭ ✭

Hej,

Pytanie może banalne ale nigdzie nie byłem w stanie znaleźć na nie odpowiedzi:

wg jakiego wymiaru grupujecie reklamy displayowe w GDN?

formatu reklamy?

kreacji reklamy?

Mając 4 kreacje dla których jest jeden cel (więc i targetowanie) w 10 rozmiarach oraz chcąc wybrać kreacje najbardziej efektywne podzielilibyście kampanię na 

a. 4 grupy po 10 reklam

b. czy 10 grup po 4 reklamy (i etykietowaniem po kreacji)

i co wówczas z metodą naprzemiennego wyświetlania w nieskończoność.

Może ktoś testował oba modele segmentacji?

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Dot.: Segmentacja reklam displayowych

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Wydaje mi sie, ze wszystko zalezy od celu kampanii. Moj GDN lata po grupach docelowych, gdzie zalezy mi na zasiegu zatem pokryciu jak najwiekszej ilosci placementow reklamowych na roznych stronach. Wtedy nalezy zwrocic uwage na rozklad wyswietlen poszczegolnych rozmiarow reklam vide miejsce docelowe. Ale to juz raczej w Excelu niz GAW.

Wydaje mi sie, ze rozwiazanie "b" ma sens, ale wtedy nalezy segmentowac reklamy przez miejsce docelowe i na podstawie szczegolowego rozkladu wyswietlen podejmowac dzialania/decyzje optymalizacyjne. 

Wschodząca Gwiazda
Mateusz ja testowałam i nadal testuje zarówno wersje a jak i b w prowadzonych kampaniach. Choćby po to, że sprawdzić klikalność reklam - który format jest lepszy, a z drugiej kreacje - która jest skuteczniejsza. Ale tu Maciej ma racje, że wszystko zależy od celu kampanii.

Jeśli miałabym wybrać testowanie kreacji to wybrałabym opcje b czyli 10 grup po 4 kreacje na grupę. Różne witryny akceptują różne formaty dlatego tutaj masz większą kontrolę nad ich wyświetlaniem niż w przypadku a.

Student ✭ ✭ ✭
Dzięki za odpowiedź.

Rozwiewa to większość moich wątpliwości co do rozwiązania 'b'.
W przypadku wstępnie zawężonego już targetowania grup kontrolnych celem pierwszego etapu musi być wybór kreacji o najlepszym CTR wg miejsc docelowych a niestety z modelu 'a' przy liczbie kreacji >2 część grup reklam gubi zasięg uniemożliwiając porównanie kreacji.

Paulina 'a' i 'b' w osobnych kampaniach?

Wschodząca Gwiazda
Zdecydowanie tak. Ja w osobnych kampaniach testuje.