AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 166 forumowiczów jest online
Obecnie 166 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Schemat kont MCK

Nowicjusz ✭

Witam. Mam do "ogarnięcia" sporo kampanii, z różnych krajów, różne waluty. Docelowo będzie się tym zajmować więcej niż jedna osoba. Czy taki podział dostępu jak poniżej ma sens? Muszę uwzględnić, że pojawi się co jakiś czas jakaś  nowa, egzotyczna waluta.

 

MCK nadrzędne na ogólny adres firmowy -> MCK pracownika -> MCK waluty -> konto Adwords dla kraju -> kampanie

 

Ustawienie waluty jest na poziome MCK. Czy więc dzięki takiemu podziałowi jeden pracownik będzie miał możliwość zarządzania kampaniami? Czy taki podział to nie jest przerost formy nad treścią?

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: Schemat kont MCK

Najlepszy Współtwórca
Walutę ustawia się na poziomie konta AdWords.
Jeśli każde konto rozliczane jest oddzielnie możesz mieć na jednym MCK konta w różnych walutach.
Chyba że korzystasz z MDS w różnych walutach to taki podział musiałby nastąpić ale w nieco innym układzie. Najpierw główna konta MDS walutowe a pod nimi drzewo dla pracowników. Ponad wszystkim jedno MCK bez MDS.

Dot.: Schemat kont MCK

Nowicjusz ✭
A jak w tym kontekście rozumieć ten zapis z Supportu:
Wybierz stałą walutę dla swojego konta. Ten wybór połączy Twoje konto menedżera z odpowiednią walutę dla wszystkich potrzeb rozliczeniowych związanych z MCK (na przykład Koszt definiowany przez menedżera). Najlepiej wybrać walutę, w której rozliczasz się w swojej działalności. Konta Twoich klientów będą rozliczane w walutach, które dla nich wybierzesz.
(https://support.google.com/adwords/answer/1704399?hl=pl)

Dot.: Schemat kont MCK

Najlepszy Współtwórca
To właśnie dotyczy sytuacji kiedy korzystamy z MDS / MDO (kosztu definiowanego przez menedżera, fakturowania miesięcznego).
Jeśli rozliczasz każde konto osobno lub robią to Klienci, możesz podpinać konta w różnych walutach do jednego MCK.