Obecnie 177 forumowiczów jest online
Obecnie 177 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

SEM a Analytics

Nowicjusz ✭ ✭

Zewnętrzna firma prowadzi naszą kampanię Adwords ale męczące oraz niewydajne jest ciągłe zadawanie pytań o szczegóły i czekanie na odpowiedź. W związku z tym chciałbym się zapytać czy mogę śledźić i analizować poczynania tejże firmy poprzez połączenie swojego konta Analytics z Adwords. Zaznaczam, że nie zamierzam niczego zmieniać w kampanii za ich plecami. Czy takie posunięcie jest możliwe, czy będzie widoczne dla naszego "SEMisty" i czy niosłoby to jakieś skutki uboczne.

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam

Maciek

Odpowiedź eksperta 1verified_user

SEM a Analytics

Najlepszy Współtwórca

Cześć Maciek,

Wręcz dziwne, że jeszcze nie macie połączonych kont AdWords i Analytics.

Czy firma, która prowadzi Wam kampanię AdWords ma jakiś dostęp do Analyticsa?

Takie połaczenie kont jest wręcz wskazane i jak najbardziej umożliwi Wam śledzenie pewnych działań w Analyticsie, ale fajnie by było, gdybyś miał również dostęp do konta Google AdWords - mogą Ci dać taki dostęp Tylko do odczytu abyś mógł widzieć co się dzieje z kampaniami; jakie działania wdrażają i co ważniejsze jak często wykonują pewne działania - Narzędzia >> Historia zmian

Dominik Myślak

SEM a Analytics

Profesjonalista ✭ ✭ ✭

Cześć Maciej Emotikon: Szczęśliwy

Oczywiście takie połączenie jest nie tylko możliwe, ale ze wszechmiar wskazane i stosowane zawsze - jeśli tylko klient ma życzenie wglądu do danych. Dodatkowo firma prowadząca kampanię także powinna korzystać z Analytics - bez tego trudno o prowadzenie efektywnej kampanii...

________
Booguś

SEM a Analytics

Nowicjusz ✭ ✭

Dzięki za odpowiedź!

SEM a Analytics

Profesjonalista ✭ ✭

@Maciej S bez połączenia kont nie możecie tworzyć list remarketingowych ktore zazwyczaj (nie w każdej branży) powodują konwersje. Więc na twoim miejscu bardzo bym się zastanowił nad współpraca. Oczywiście nie oceniam bo sprawy dokładnie nie znam. Natomiast tak, jak najbardziej konta powinny być połączone.

Możesz widzieć wszystko i doedukować się trochę w temacie. Warto czasem patrzeć co się dzieje.

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

SEM a Analytics

Nowicjusz ✭ ✭

Właśnie zmieniłem stanowisko w firmie i postanowiłem zrobić z tym porządek bo był straszny bałagan. Ponieważ nie prowadzimy sprzedzy internetowej ani nie korzystamy z Adsense wydaje mi się że remarketing nie jest dla nas konieczny (ale moge się mylić). 

SEM a Analytics

Profesjonalista ✭ ✭

@Maciej S Jak mi opowiesz co robicie, jak działacie to Ci powiem czy remarketing ma sens czy też nie Emotikon: Język

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

SEM a Analytics

Najlepszy Współtwórca

AdSense nie równa się remarketing. Sprzedajecie jakieś usługi i reklamujecie się w AdWords. Jeśli macie ustawione cele konwersji i wiecie, że są Klienci, którzy nie realizują tych celów, to jak najbardziej możecie prowadzić również remarketing, na klientów, którzy byli u Was na stronie, ale nie zrealizowali jakiegoś celu.

Możliwości jet bardzo wiele, by wykorzystać remarketing takw sieci reklamowej, jak i wyszukiwania.

Dominik Myślak

SEM a Analytics

Nowicjusz ✭ ✭

Dzięki za odpowiedź. Może źle się wyraziłem. Nie twierdzę że to to samo. Zewnętrzna firma zajmuje się wyłącznie naszą kampanią Adwords. Nie korzystamy na ten moment z innych mediów reklamowych Google. Parę razy zaszli nam za skórę a w dodatku uważam, że jesteśmy w stanie prowadzić tę kampanię na własną rękę. Zaoszczędzone fundusze (budżet nie jest z gumy) zamierzamy przeznaczyć na pozycjonowanie lub Adsense. Jeszcze się nad tym nie pochyliłem szczerze mówiąc.

Mam natomiast problemy natury technicznej. Połączyłem konta Analytics i Adwords ale nadal nie wyświetla mi się zestawienie płatnych haseł Adwords. Jaka może być tego przyczyna?

SEM a Analytics

Nowicjusz ✭ ✭

Od piątku...

SEM a Analytics

Najlepszy Współtwórca

zakres dat w Google Analyticsie masz dobrze ustawiony - od piątku

czy w tym czasie działała kampania AdWords?

Dominik Myślak

SEM a Analytics

Nowicjusz ✭ ✭

W weekend nie ale dzisiaj już tak. W piątek chyba wyczerpał mi się już budżet na dany dzień.

SEM a Analytics

Najlepszy Współtwórca

poczekaj dzień - dwa

daj znać czy dane się pojawiły

Dominik Myślak

SEM a Analytics

Nowicjusz ✭ ✭

OK, dzięki.