Obecnie 207 forumowiczów jest online
Obecnie 207 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Ruch tylko referall od darodar.com

Nowicjusz ✭ ✭

Witam

Analytics pokazuje mi tylko ruch z Rosji z jakiegoś darodara nic poza tym. Sprawdziłem wszystkie filtry jakie znalazłem i nic. Szukam odpowiedzi od kilu dni i nic nie znalazłem. Adres strony

rekawice.katowice.pl. Proszę o pomoc.

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: Ruch tylko referall od darodar.com

Profesjonalista ✭

Nowicjusz ✭ ✭
Czytałem tamten temat , ale ja mam problem taki że pokazuje mi tylko ruch z tego darodara i nic więcej.

[ Edytowane ]
Profesjonalista ✭

tak przy okazji to zerknąłem w źródło strony i w miejscu gdzie jest kod analytics wszystkie apostrofy są podwójnie... więc najpierw to trzeba poprawić
a co do pytania to ciężko powiedzieć co może być nie tak patrząc tylko na stronę. Czy były dodawane jakieś wpisy do .htaccess? Jeśli tak to może coś tam jest nie tak, ale musiałbym zobaczyć jak ten plik wygląda.
Są jakieś filtry w GA? jeśli tak to źle ustawione również mogą powodować efekt odwrotny do zamierzonego, ale ciężko pisać jak się tego nie widzi. Ewentualnie trzeba usunąć wszystkie filtry jakie były dodane podczas prób usunięcia darodar z referali i sprawdzić czy pokazują się wszystkie dane.

Wschodząca Gwiazda
Jak Ci pokazuje tylko ruch z darodar.com to znaczy, że twój kod śledzenia nie jest zainstalowany poprawnie na stronie - nie zbiera żadnych danych.
Tomasz Ciepłucha

Wschodząca Gwiazda

Twój kod śledzący na stronie powinien wyglądać tak:
<script>
(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){
(i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),
m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)
})(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga');

ga('create', 'UA-59582423-1', 'auto');
ga('send', 'pageview');

</script>

Tomasz Ciepłucha

Nowicjusz ✭ ✭
mogę podesłać tego .htaccesa. filtrów nie mam żadnych. Nie do końca rozumiem co jest gdzie podwójnie Emotikon: Szczęśliwy

Nowicjusz ✭ ✭
Kod wkleiłem przed </head> metodą kopiuj wklej, wg instrukcji z GA

Profesjonalista ✭
uprzedziłem w sumie trochę fakty w odpowiedzi więc jeszcze raz Emotikon: Szczęśliwy

najpierw trzeba naprawić kod śledzenia - pozbyć się podwójnych apostrofów żeby zaczął zbierać dane.

później można zająć się usuwaniem spamowych referali za pomocą htaccess i filtrów.

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭ ✭

Poprawiłem kod ale apostrofy znowu się podwoiły, nie zwróciłem w ogóle na uwagi wcześniej...

nie umiem sobie z tymi apostrofami poradzić

Profesjonalista ✭
ten kod śledzący wklejasz bezpośrednio do pliku czy za pomocą panelu administracyjnego sklepu? Widzę tam w panelu demo dla skryptu na którym jest oparty Twój sklep, że jest możliwość uruchomienia śledzenia podając tylko id i wybierając czy ma być universal analytics czy zwykłe.

Nowicjusz ✭ ✭
wklejam do szablonu ten kod, w ustawieniach też wpisałem ale to jest dodatkowe śledzenie e commerce cokolwiek to znaczy, tak mi powiedział informatyk. Jak podejrzałem kod w pliku index.htm to tam jest poprawnie, a później strona generuje się z tymi apostrofami. To ma tak duże znaczenie, te apostrofy?

Wschodząca Gwiazda
Takie ma duże znaczenie, że kod nie działa w ogóle Emotikon: Szczęśliwy
Spróbuj zamienić apostrofy na cudzysłowia.
Tomasz Ciepłucha

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭ ✭

w sumie głupio zapytałem Emotikon: Szczęśliwy
zamieniłem na cudzysłowy i wow wygląda że zaczęło działać. wielkie dzięki za pomoc Emotikon: Szczęśliwy

będę to obserwował