Obecnie 206 forumowiczów jest online
Obecnie 206 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Rozszerzenia społecznościowe

Nowicjusz ✭

Niedawno spotkałam się z kilkoma pytaniami na egzaminie z podstaw, których w ogóle nie rozumiem. Podobno, nie jest to żadna nowość i wielu użytkowników spotyka się z niejasnościami, ja jednak chce zawalczyć o ich zrozumienie.

1. Jak w przypadku rozszerzeń społecznościowych oblicza się +1-ki dla reklamy oraz Google+?

-kompletnie nie rozumiem...

2. Z pomocą którego narzędzia można pobierać propozycje wykluczających słów kluczowych oraz listy wykluczeń miejsca docelowego podczas optymalizowania kampanii?

a)Raport skuteczności miejsc docelowych

b)Generator listy sugestii

c)Narzędzie zbierania słów kluczowych

d) Eksperymenty reklamowe

Dodam tylko, że certyfikowani znajomi nie potrafili mi na żadne z tych pytań odpowiedzieć. : )

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: Rozszerzenia społecznościowe

Najlepszy Współtwórca
z +jedynkami to było jakieś zakręcone pytanie

co do drugiego to na pewno takie były odpowiedzi. Wydaje mi się, że widniała tam bardziej klarowna odpowiedź.
Dominik Myślak

Nowicjusz ✭
Na pewno tak to brzmiało kropka w kropkę : )
Nie rozumiem jednak pierwszego pytania ponieważ nawet nie wiem co mogłoby tam zostać wpisane jako odpowiedź.
Z kolei w drugim pytaniu żadna odp nie jest według mnie poprawna-a tak na pewno brzmiały.

Magister ✭ ✭ ✭
Jeśli chodzi o +1 to powinna tam być prawidłowa odpowiedź "Licznik widoczny w reklamie pokazuje tylko +1-ki z Twojej strony Google+". To jest rozszerzenie informacyjne budujące wiarygodność, a nie sposób zbierania +1 - prezentuje więc tylko informacje z firmowego profilu Google+.

Pozdrawiam,
Marek Buraczyński

Najlepszy Współtwórca
możliwe, że problem z tłumaczeniem (nie pierwszy raz) i odpowiedzią powinna być odpowiedź z narzędziami typu planer słów i miejsc docelowych.

wiedząc, że jedna odpowiedź jest poprawna to oba elementy jak sugestie fraz jak i miejsc docelowych kryłaby się pod generatorem listy sugestii...

bo odpowiedź a czy c nie jest pełna.

Natomiast wczytując się w pytanie to już samo pytanie zaprzecza istnieniu jednego narzędzia do sugestii fraz i miejsc docelowych.

Nie pamiętam takiego pytania, by aż tak trzeba było rozkminiać, która odpowiedź lepsza.
Dominik Myślak