Obecnie 274 forumowiczów jest online
Obecnie 274 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Rozszerzenia lokalizacji

Student ✭ ✭ ✭

Co oznacza - "kategoria" w Rozszerzeniach lokalizacji ? Wpisałam tam adres, bo nigdzie nie widzę innego miejsca tylko "Nazwa" i "Kategoria" ale nic się nie wyświetla.

Odpowiedź eksperta 4verified_user

Dot.: Rozszerzenia lokalizacji

Wschodząca Gwiazda

Halino TUTAJ masz odnośnik do konfigurowania rozszerzeń lokalizacji w reklamach.

Rozszerzenia te zostały jakiś czas temu zaktualizowane i dla nowych można wyświetlać lokaliazacje tylko po połączeniu Konta Adwords z Miejscami Google. Dla niezaktualizowanych rozszerzeń adres możesz pisać sama.

Niestety nie bardzo rozumiem Twoje pytanie o nazwę i kategorię?

Student ✭ ✭ ✭
Podczas tworzenia wpisu na mapie trzeba wybrać kategorie miejsca np. basen, klub sportowy itp.
Więc chodzi o podanie tej samej kategorii, która jest przy wpisie, którego adres chce się mieć wyświetlany przy reklamach.

Więcej info:
https://support.google.com/adwords/answer/2404182?ctx=tltp#filter

Student ✭ ✭ ✭

No właśnie nic takiego nie mam.

Po wejściu w zakładkę Kampanie (na górze) zaznaczam swoją kampanię {po lewo), potem rozszerzenie reklam i Wyświetl>Rozszerzenie lokalizacji

i nie mam miejsca na wprowadzenie emaila, ani samodzielnie podaj adres, czy coś takiego jak było w podanym wyżej linku.

Mogę tylko nacisnąć +Rozszerzenie miejsca i mam odrazu: konto miejsca i mój email i do wyboru 2 wpisy:  Nazwa firmy i Kategoria.

Najlepszy Współtwórca
Poszukaj przycisku niezaktualizowane i zaktualizowane

przejdziesz pomiędzy starszym modelem dodawania rozszerzeń i nowszym
Dominik Myślak

[ Edytowane ]
Student ✭ ✭ ✭

OK, przycisk odnaleziony Emotikon: Szczęśliwy

Lepiej podać mail z którego się dodało firmę do map, czy samemu wpisać lokalizację ?

Najgorzej bo jak podaję maila to mi wyskakują dwa adresy które są zgłoszone z mojego adresu i nie ma wyboru, który przypisać do reklam.

Student ✭ ✭ ✭

Wpisałam adres ręcznie i jest OK.

Ale tak dla wiadomości to co zrobić jak Miejsc Google z adresu maila wyświetla się kilka adresów tak jak u mnie i akurat pomimo takiej samej nazwy, pokazywał mi inny adres ?

Najlepszy Współtwórca
Podając maila, czyli dane logowania do miejsc google wskazujesz miejsce gdzie sama bądź ktoś dodawał dla Ciebie lokalizacje - one muszą być spójne z Twoimi bo sama (bądź ktoś dla Ciebie) je dodawałaś.
Dominik Myślak

Student ✭ ✭ ✭

Ale ja zgłaszałam do map 2 firmy z jednego maila i po dodaniu go do rozrzerzenia lokalizacji pobrało 2 adresy, a to 2 różne firmy i adresy oczywiście. Pobrało nawet 3 który jeszcze nie zweryfikowałam.

Później wyświetlał się adres 1 firmy przy reklamie 2

Najlepszy Współtwórca
powinnaś mieć możliwość wyboru adresu.
Dominik Myślak

Student ✭ ✭ ✭

No właśnie.

A pojawił się tylko na górze mail który wprowadziłąm, a na dole 3 adresy z zieloną lampką obok i bez możliwości edycji.

A przy włączaniu miejsc google tylko podałam maila i resztę samo pobrało.

Student ✭ ✭ ✭

I tak się nie wyświetla adres, nawet jak wyświetla się tylko moja reklama, albop na 1 czy 2 miejscu. Raz w narzędziach na jakieś hasło wyświetliły się rozszerzenia lokalizacji, a teraz na żadne hasło nie działa.

Student ✭ ✭ ✭
Witam, chciałam dodać rozszerzenia lokalizacji w kampanii samodzielnie, wybrałam niezaktualizowane, ale nie mam możliwości wpisania adresu- czy teraz można dodać tylko przez połączenie z Google Maps? Szkoda, że już nie ma opcji wpisania ręcznie, mam sporo różnych lokalizacji, a nie mam dostępu do Google Maps.

[ Edytowane ]
Wschodząca Gwiazda

Kamilku podążaj za strzałkami i dodasz lokalizację bez Google Maps. Powodzenia Adaśko.

aaa1.jpg

bbb.jpg

Student ✭ ✭ ✭

Niestety na moim koncie nie ma możliwości dodania samodzielnego adresu lokalizacji, kontaktowałam się również z pomocą na czacie Google i też mi napisano, że teraz jest możliwość tylko przez Google Moja Firma

rozszerzenia.jpg