Obecnie 252 forumowiczów jest online
Obecnie 252 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Rozszerzenia lokalizacja oraz połączeń i nienaliczanie płatności?

Nowicjusz ✭

Hej mam mały problem. Mój budżet wynosi 12 zł dziennie. Mam dodane rozszerzenia lokalizacji i połączeń. Wątpie, żeby wyświetlały się one poprawnie.

Same kliknięcia z rozszerzeń połączeń jednego dnia wyniosły ok 7zł

Z Rozszerzeń lokalizacji również około 7 zł

Kliknięcia słów kluczowych bez rozszerzeń wyniosły około 12 zł,.

Jak widać budżet przekroczony ponad dwukrotnie, natomiast nie wyświetla się to w płatnościach (tylko w kosztach rozszerzeń). Chciałbym wiedzieć o co chodzi i czy moje rozszerzenia działają poprawnie?

Z góry dziękuję za pomoc.

Odpowiedź eksperta 1verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Artur Ć
października 2016

Najlepszy Współtwórca

1. Rzeczywiste rozliczenia mogą być opóźnione - nie są na żywo

2. Budżet może być przekraczany do 20% w danym dniu ale nie może zostać przekroczony miesięczny (30,4 x b. dzienny)

3. W przypadku przekroczenia więcej niż 20% lub budżetu miesięcznego dokonywana jest korekta w rozliczeniach (zwrot środków za nadmiarowe kliknięcia)

4. Na poziomie kampanii sprawdź kolumnę nieprawidłowe kliknięcia - zliczane są tu wielokrotne kliknięcia za które nie jest pobierana opłata

5. Jak sprawdzałeś podział kliknięć, w raporcie rozszerzeń czy za pomocą segmentu "typ kliknięcia"?

- raport rozszerzeń pokazuje kliknięcia kiedy rozszerzenie było wyświetlone

- segment pokazuje co zostało kliknięte

Wszystkie kliknięcia w kampanii na sieć wyszukiwania przypisywane są do słów kluczowych, więc może policzyłeś je wielokrotnie.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Artur Ć
października 2016

Najlepszy Współtwórca

1. Rzeczywiste rozliczenia mogą być opóźnione - nie są na żywo

2. Budżet może być przekraczany do 20% w danym dniu ale nie może zostać przekroczony miesięczny (30,4 x b. dzienny)

3. W przypadku przekroczenia więcej niż 20% lub budżetu miesięcznego dokonywana jest korekta w rozliczeniach (zwrot środków za nadmiarowe kliknięcia)

4. Na poziomie kampanii sprawdź kolumnę nieprawidłowe kliknięcia - zliczane są tu wielokrotne kliknięcia za które nie jest pobierana opłata

5. Jak sprawdzałeś podział kliknięć, w raporcie rozszerzeń czy za pomocą segmentu "typ kliknięcia"?

- raport rozszerzeń pokazuje kliknięcia kiedy rozszerzenie było wyświetlone

- segment pokazuje co zostało kliknięte

Wszystkie kliknięcia w kampanii na sieć wyszukiwania przypisywane są do słów kluczowych, więc może policzyłeś je wielokrotnie.

Dot.: Rozszerzenia lokalizacja oraz połączeń i nienaliczanie płatności

Nowicjusz ✭

Nie prawidłowych kliknięć wyszło 6 na 107 więc tu chyba okej jest. Natomiast jeśli chodzi o punkt 5:

a) Wdg:Typ kliknięcia                                                                     

Reklamy typu „kliknij, aby połączyć” w sieci komórkowej     517 2
kliknięcia
0,39%
CTR
0,40 zł
na kliknięcie
0,81 zł

b) Dane z rozszerzeń reklam

Kliknięcia        Wyświetlenia           CTR                             Śr CPC                      Koszt

75 1 667 4,50% 0,50 zł 37,71 zł

Jak widać ogromny dysonans pomiędzy tymi dwoma opcjami. Natomiast chyba już zrozumiałem o co tutaj chodzi, dzięki!