Obecnie 116 forumowiczów jest online
Obecnie 116 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Różne budżety na różne godziny/pory dnia

Student ✭ ✭ ✭

Chciałem się zapytać czy jest jakaś możliwość ustawienia różnych budżetów na różne godziny/pory dnia? Chodzi mi o to, że na np. od g. 11 do g. 17 chciałbym mieć budżet 60zł a na pozostałe godziny 40zł. Dodam, że chodzi mi o budżety a nie o CPC. 

Czy da się to zrobić w ramach jednej kampanii? Jedyne rozwiązanie, które mi przychodzi do głowy to zrobić dwie kampanie wyświetlane w dwóch niepokrywających się harmonogramach i tam porozdzielać budżety. 

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Najlepszy Współtwórca

Nie ma takiej funkcjonalności. Testowana jest beta związana z budżetami, ale dotyczy czegoś innego.

Najlepszym rozwiązaniem, to skopiowanie w Edytorze (albo na koncie AdWords) danej kampanii i ustawienie dla obu harmonogramów i przypisanie budżetów.

Dominik Myślak

Nowicjusz ✭ ✭

A nie można skorzystać z reguł? 

Jest tam  reguła "Zmień budżet dzienny", którą możesz uruchamiać w stosunku do wybranych kampanii o określonej godzinie. Dwie takie reguły, jedna w górę, druga w dół przy odpowiednio ustawionej zmianie chyba zrealizują Twój cel.

Najlepszy Współtwórca

Jak najbardziej można to zrobić regułami, ale...

System zawsze musi nauczyć się nowych budżetów i sądzę, że tu może być największy problem.

Jeśli mówimy o jednej czy nawet trzech kampaniach, to zastanowiłbym się mocno nad ich zdublowaniem i ustawieniem harmonogramów i budżetów - wtedy system nie powinien "popełniać błędów" i wydawać więcej niż powinien Emotikon: Mrugający

Po prostu takie rozwiązanie może przyczynić się do lepszej kontroli nad wydatkami.

Dominik Myślak

Student ✭ ✭ ✭

IMO rozdzielenie na dwie kampanie to najlepsze co możesz zrobić, ale pewnie boisz się rozmycia statystyk. Skorzystaj z funkcji grupowania kampanii i uda Ci się zebrać wszystkie dane w jednym podsumowaniu.

Reguła z ustalaniem budżetów się nie sprawdzi, bo system "nie wie", że za ileś godzin budżet zostanie zmieniony i będzie rozkładał go proporcjonalnie na cały czas w harmonogramie. Pewnie nie wydałby 60 zł do 17, tylko ok 40, bo wydaje równomiernie do końca harmonogramu, a nie do godziny zadziałania reguły.