Obecnie 241 forumowiczów jest online
Obecnie 241 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Rozmiary reklam graficznych.

Nowicjusz ✭

Witam,

Mam pytanie - w materiałach udostępnionych przez Google zostało wymienione kilkanaście rozmiarów reklam graficznych.

Jeśli przygotuję i prześlę tylko część z nich, np jeden o wymiarach 250x250, a drugi o wymiarach 300x250, to moje reklamy będą się pokazywały tylko na tych stronach, na których są dostępne właśnie te formaty?

Drugie pytanie - jeśli wgram również mobilne, to one zostaną użyte automatycznie przez Google do prezentacji na urządzeniach mobilnych? Czy muszę to wszystko gdzieś uporządkować/zaznaczyć?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Pozdrawiam

Filip

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Filip W
wrzesień

Profesjonalista ✭ ✭ ✭

Cześć Filip Emotikon: Szczęśliwy

Jeśli przygotuję i prześlę tylko część z nich, np jeden o wymiarach 250x250, a drugi o wymiarach 300x250, to moje reklamy będą się pokazywały tylko na tych stronach, na których są dostępne właśnie te formaty?

Tak. Choć może się zdarzyć, że jakaś strona będzie Cię wciskać w trochę inny rozmiar i reklama się zdeformuje, ale to sporadyczne przypadki. Dlatego postaraj się przygotować wszystkie rozmiary - nie musisz dodawać wszystkiego od razu.

Drugie pytanie - jeśli wgram również mobilne, to one zostaną użyte automatycznie przez Google do prezentacji na urządzeniach mobilnych?

Tak.

________
Booguś

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Filip W
wrzesień

Profesjonalista ✭ ✭ ✭

Cześć Filip Emotikon: Szczęśliwy

Tak. Choć może się zdarzyć, że jakaś strona będzie Cię wciskać w trochę inny rozmiar i reklama się zdeformuje, ale to sporadyczne przypadki. Dlatego postaraj się przygotować wszystkie rozmiary - nie musisz dodawać wszystkiego od razu.

Drugie pytanie - jeśli wgram również mobilne, to one zostaną użyte automatycznie przez Google do prezentacji na urządzeniach mobilnych?

Tak.

________
Booguś

Najlepszy Współtwórca

Reklamy będą wyświetlały się jedynie w tych miejscach, w których są przewidziane dane rozmiary.

Natomiast co do podziału, to możesz sobie reklamy na mobile wrzucić do odrębnej grupy reklam, bądź nowej kampanii, by nieco lepiej sterować wydatkami na poszczególne urządzenia.

Dominik Myślak

Nowicjusz ✭

Dzięki Panowie!

Pozdrawiam

Filip