AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 254 forumowiczów jest online
Obecnie 254 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Rozdzielenie na kilka sklepów

Student ✭

Witajcie ponownie,

Sytuacja jest taka. Kilka sklepów :

1 żarówki led

2 żarówki halogenowe

3 żarówki specjalne

4 żarówki samochodowe

W każdym jednym ze słów w kampanii jest "żarówki" więc jest spory współczynnik odrzuceń na każdym ( bo ktoś szukał innego rodzaju, a wszedł np na ledowe)

Czy gdybym zrobił podstronę na jednym sklepie, na którym będzie wybór Led, halogen, samochodowe, specjalne przekierowujące do odpowiedniego sklepu i te podstronę reklamował na słowo "żarówki" to spotka mnie karcąca ręka systemu ? 

Odpowiedź eksperta 3verified_user

Dot.: Rozdzielenie na kilka sklepów

Wschodząca Gwiazda
A czemu chcesz w ten sposób zrobić skoro do każdego sklepu możesz skierować osobną kampanie na konkretny rodzaj żarówek jakie posiada?

Ludzie wiedzą zwykle czego szukają, czy to led czy samochodowe. Żarówki to zbyt ogólne hasło i jak bym je po prostu z kampanii wykluczyła, a skupiła się na bardziej doprecyzowanych słowach.

Wschodząca Gwiazda
Z drugiej jednak strony wiele osób może się nie znać się za bardzo na rodzajach żarówek, dla nich żarówka, to żarówka, więc będą szukać słowa "żarówki".
Pod takich użytkowników najlepszą stroną docelową będzie właśnie strona prezentująca wszelkie możliwe kategorie żarówek.
Wykluczając słowo żarówki możemy się pozbyć sporej ilości potencjalnych klientów.
Ale warto to słowo dodać w dopasowaniu ścisłym, a jeśli użyjemy innego typu dopasowania warto od razu wykluczyć wszelkie słowa, które ktoś może wpisywać, a sugerują one, że ktoś nie będzie zainteresowany kupnem.
Pomocne w szukaniu słów do wykluczeń może być narzędzie pod tym adresem:
http://ubersuggest.org/
Tomasz Ciepłucha

Profesjonalista ✭
Z samego słowa żarówki imho nie będzie dobrego ruchu (chyba że chcesz kosztem tego słowa znaleźć słowa wykluczające dla kampanii Emotikon: Mrugający ), więc ja bym to słowo w dopasowaniu ścisłym pewnie wykluczył. Reszta to kwestia optymalizacji. Jak masz wszędzie dopasowania przybliżone to ludzie się łapią na różne, czasami dziwne hasła i są odrzucenia.
Trzeba po prostu zoptymalizować kampanie pod każdy rodzaj żarówek.

Przy założeniu że te żarówki są w dopasowaniu przybliżonym zacząłbym chociażby od dodania modyfikatora dla rodzaju żarówek żeby zawęzić trochę grono odbiorców. Tak ogólnie to reszta to gdybanie bo nie wiemy jak wygląda tak na prawdę kampania i co z niej można wycisnąć.

Najlepszy Współtwórca
Sądzę, że podstawową kwestią jest fakt zlokalizowania osób, które wpisują ogólną frazę żarówki.

Praktycznie każdy kto ma samochód będzie szukał konkretnych żarówek typu h7 itp - bądź pojedzie do mechanika lub na stację.

Sądzę, że najwięcej zapytań o żarówki (ogólna fraza) będą dokonywali ludzie, którzy szukają żarówek do domu - pytanie czy takowe żarówki też posiadasz. Na taką stronę do ogólnej kategorii żarówek kierowałbym takowy ruch.

Natomiast na pewno nie używałbym tej frazy dla żarówek led, halogenowych, specjalnych i samochodowych - w tym przypadku tylko konkretne frazy, które konwertują - czyli do Klienta, który wie czego szuka.
Dominik Myślak

[ Edytowane ]
Student ✭

Dzięki za odpowiedzi,

rzecz jednak w tym, że na frazy ogólne jak żarówki mam całkiem naprawdę sporo wejść, ale jak mówiłem wysoki też współczynnik odrzuceń.

Z rozdzieleniem kampanii na szczegóły nie ma problemu, mam ich kilkanaście na każdy, a tam dziesiątki grup reklam.

Chcę spróbować opisanego przeze mnie rozwiązania z jedną podstroną kierującą do różnych sklepów, żeby zatrzymać tych, którzy wejdą na hasło żarówki nie na ten sklep, tylko wciąż nie mam pewności czy nie zostanę za to ukarany.

Marcin

Najlepszy Współtwórca
Domyślam się, że chcesz przetestować czy przyczyną odrzuceń jest sama strona docelowa?

Chyba jednak problemem jest ogólna fraza i brak zdecydowania Klienta - tak zawsze jest z ogólnymi frazami.

Jeśli zbudujesz podstronę kierującą do konkretnych sklepów to może to być problematyczna sprawa bo reklama adwords z zasady powinna prowadzić na stronę, gdzie od razu Klient może dokonać transakcji. Przekierowywanie go dalej może byś postrzegane jako złamanie regulaminu, ale...

Nawet jeśli to zadziała pod względem regulaminu AdWords to nadal będą to wejścia bardzo ogólne i mało konwertujące, ale sam musisz przetestować.
Dominik Myślak

Student ✭

No właśnie o ten regulamin mi chodzi Emotikon: Szczęśliwy Czy macie jakieś doświadczenia z blokadą konta lub ostrzeżeniem za podobne praktyki?