Obecnie 222 forumowiczów jest online
Obecnie 222 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Rozdzielenie kampanii Adwords do Analytics

Nowicjusz ✭ ✭

Witam, 

Prowadzę z jednego konta kampanię dla kilku stron. Posiadam spięte Adwords z analytics. Jak mogę rozdzielić kampanie tak aby każda strona w analytics dostawała tylko dane adwords dotyczące kampaii zwiazanych z daną stroną?

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: PiotrCzarnecki
października 2016

Wschodząca Gwiazda

Możesz w Google Analytics skonfigurować filtr niestandardowy typu Uwzględnij wybierając jako pole filtra "Docelowy URL kampanii" i podając domenę reklamowanej strony.

Wówczas po synchronizacji z AdWords będą pojawiać Ci się dane tylko odnośnie wybranej reklamowanej strony.

Tomasz Ciepłucha

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi

Najlepszy Współtwórca

Zasada jest bardzo prosta

Jedno konto AdWords = Jedno konto Analytics

Prowadząc kampanie dla x stron na jednym koncie AdWords narażasz mocno działanie wszystkich kampanii - najczęściej spowodowane jest to wstrzymanymi/usuniętymi kampaniami, o których dawno już zapomniałeś. Nagle takie strony zmieniają właściciela i ich zawartość łamie regulamin AdWords - zostaje zawieszone całe Twoje konto AdWords. Czyli reklamy dla pozostałych stron również są wstrzymane.

Jak najszybciej zrób porządek z tym.

Załóż konto MCK - Moje Centrum Klienta - będziesz mógł podpiąć wszystkie konta AdWords pod MCK i logować się tylko do MCK by nimi zarządzać. Wiele tematów na forum w związku z MCK.

Do przerzucania kampanii przyda Ci się AdWords Edytor do pracy offline na kampaniach by szybciutko przekopiować kampanie pomiędzy kontami.

Pamiętaj, że powyższe to jedynie zalecenie. Sam oceń sytuację i jeśli jesteś pewny obecnego stanu, to kontynuuj działania, ale na przyszłość rozważ prowadzenie reklamy dla konkretnej strony na konkretnym koncie AdWords.

Dominik Myślak

Dot.: Rozdzielenie kampanii Adwords do Analytics

Student ✭ ✭ ✭

Odpowiadając na Twoje pytanie, dodam jeszcze, że jak będzie miał MCK i w nim dla każdej strony osobne konto AdWords to będziesz mógł każde z tych kont łączyć z odpowiednim kontem Analyticsa i Twój problem będzie rozwiązany.

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: PiotrCzarnecki
października 2016

Wschodząca Gwiazda

Możesz w Google Analytics skonfigurować filtr niestandardowy typu Uwzględnij wybierając jako pole filtra "Docelowy URL kampanii" i podając domenę reklamowanej strony.

Wówczas po synchronizacji z AdWords będą pojawiać Ci się dane tylko odnośnie wybranej reklamowanej strony.

Tomasz Ciepłucha

Student ✭ ✭ ✭

To rozwiązanie z filtrem na docelowy URL załatwia sprawę tylko częściowo. Przy kampaniach PLA czy DSA on może nie zadziałać.

Można ten problem też rozwiązać innym filtrem - "Nazwa kampanii" przy założeniu, że wprowadzisz odpowiednie nazewnictwo w swoich kampaniach.

Paweł Rabinek

Wschodząca Gwiazda

Faktycznie Paweł ma rację. Nie zwróciłem na to wcześniej uwagi, gdyż w większości używam jednego konta AdWords do reklamowania jednej strony, dla której jest oddzielne konto Analytics, a tam gdzie testowałem ten filtr nie było kampanii DSA i PLA, ale sprawdziłem to jeszcze na innym koncie i nie widać danych o kosztach i kliknięciach dla reklam DSA. Jest to jakiś minus, ale nie wszyscy korzystają z DSA, czy PLA.

Niestety pomysł z filtrowaniem po nazwie kampanii (nawet jak mamy jakieś konkretne słowo we wszystkich nazwach kampanii AdWords) też nie zadziała, bo po pierwsze odfiltruje nam cały pozostały ruch niepochodzący z żadnych kampanii - bo tam pole kampanii ma wartość (not set), a po drugie to w ogóle nie ma wpływu na synchronizację danych z AdWords. I tak będziemy widzieć dane odnośnie kliknięć, kosztów, itd. zaciągane z AdWords.

Tomasz Ciepłucha