Obecnie 120 forumowiczów jest online
Obecnie 120 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Rozbieżne statystyki

Nowicjusz ✭

Witam

Korzystałam z reklam adwords od kilku lat. Co roku kupuję reklamę za mniej więcej 130 zł, w tym również. Co roku ustawiam budżet dzienny na poziomie 20-30 zł, te same słowa kluczowe. Dlaczego w tym roku takie rozbieżności w statystykach? W tym roku ok 5000 wyświetleń w pozostałych latach przy tej samej kwocie 100 000 wyświetleń. Coś się zmieniło w adwords? 

adwords 2.pngadwords1.png

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Rozbieżne statystyki

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Bardzo dużo się zmieniło w samym AdWords, ale pod względem np. dopasowań słów kluczowych jak i tekstach reklamowych.

Dochodzą do tego rozszerzenia reklam i Twoja konkurencja.

AdWords nie jest stabilne i ciągle zmieniają się pewne warunki, które mogą mieć wpływ na stawki CPC jak i średnie pozycje Twojej reklamy.

Czy masz podzielone słowa kluczowe na grupy reklam? Czy do każdej grupy masz spersonalizowany tekst reklamowy?

Następna sprawa to sama kampania i jej ustawienia. Pwoinnaś mieć dwie odrębne kampanie na sieć wyszukiwania i sieć reklamową. W tej chwili korzystasz z ustawień domyślnych, czyli kampania działa tak w wyszukiwarce Google jak i w sieci reklamowej i tu jest pytanie, czy na pewno wiesz gdzie Twoje reklamy są emitowane?

Dominik Myślak

Rozbieżne statystyki

Nowicjusz ✭

Co roku ustawiałam te same ustawienia czyli jak Pan pisze widocznie były to ustawienia domyślne. Nigdy nie korzystałam z pomocy doradców bo byłam zadowolona z efektu, a ten rok mimo tych samych ustawień nie miło mnie zaskoczył. 

To ja zadam inne pytanie. To jakie mam ustawić ustawienia aby mieć te same wyniki co w zeszłych latach?

Rozbieżne statystyki

Student ✭ ✭ ✭

Niestety jest to zbyt ogólne pytanie. Zerknij proszę na teksty reklamowe, a dokładnie rozszerzone teksty reklamowe - dodaj je, ponieważ w tej chwili właśnie rozszerzone reklamy są bardziej promowane przez Google.

Dodatkowo czy korzystasz z rozszerzeń reklam? Jeśli nie to przejrzyj każde jedno dostępne rozszerzenie i w miarę możliwości dodaj je (niektóre nie są dostępne w polsce mimo, że widnieją w rozszerzeniach).

Przeanalizuj dopasowania słów kluczowych, czy czasem nie używasz zbyt ogólnych.

Dodatkowo to o czym już pisałem - czy masz pogrupowane słowa kluczowe w grupy reklam?