Obecnie 170 forumowiczów jest online
Obecnie 170 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Remarketing zaciąga inne miejsca docelowe

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Witam

Mam problem z kampanią remarketingową.

Prowadzę kilka kampanii remarketingowych (statyczny i dynamiczny) w których jedyną opcją kierowania jest lista odbiorców RMKT (Kierowanie i stawka)

Nie ma innych opcji kierowania, ustawiony limit wyświetleń na użytkownika, stawki mobilne - 100%.

Problem pojawił się gdy 2 z tych kampanii nagle zaciągają inną metodę kierowania. 

Z dnia na dzień jest przeskok z np. 300 wyświetleń na 100 000 wyświetleń.

Czy ktoś miał podobny problem? Wiecie jak zapobiegać takim sytuacją?

Z góry dziękuję za pomoc.

Odpowiedź eksperta 3verified_user

Dot.: Remarketing zaciąga inne miejsca docelowe

Wschodząca Gwiazda
Heja, a skąd wiesz, że kierowanie remarketingowe wykracza po za to kierowanie. Ktoś ci zgłaszał, że nie był na stronie a widział twoją reklamę ? Pamiętaj, że remarketing może pojawić się na każdej stronie z sieci reklamowej, dla każdego wieku, dla każdego zainteresowania, dla każdego tematu jeżeli osoby z listy remarketingowej spełniają warunki innych kierowań. To się nie wyklucza. Adaśko

Nowicjusz ✭ ✭ ✭
Przykład z wczoraj:

Wyświetleń z listy odbiorców było 195

A wyświetleń w grupie reklam ponad 150 000

W podsumowaniu sieci reklamowej w "zainteresowania i remarketing" Wyświetla mi się : "Inna metoda kierowania".

Nowicjusz ✭ ✭ ✭
Lista odbiorców wynosi zaledwie 300 pozycji. Limit wyświetleń na kampanię dziennie = 5.

Więc najwięcej wyświetleń dziennie powinienem mieć 1500

Najlepszy Współtwórca
Jesteś pewny, że masz tylko kierowanie na listy?
Może masz włączoną opcję, żeby google znalazł nowych użytkowników.
Dominik Myślak

Nowicjusz ✭ ✭ ✭
Tak, była zaznaczona opcja
Kierowanie konserwatywne: więcej klientów przy obecnym koszcie na klienta

Wykryłem już problem. Dzięki za pomoc

Najlepszy Współtwórca
Ale czy problemem była ta zaznaczona opcja czy coś innego? Jeśli coś innego to fajnie jak się z nami podzielisz.
Dominik Myślak

Nowicjusz ✭ ✭ ✭
Ta zaznaczona opcja.

Student ✭ ✭
A czy zaznaczenie tej opcji ma taki sam skutek w listach opartych o tag Adwords jak i w listach z Analytics? No bo jeśli przy listach z Analytics też mamy "więcej klientów" przy zaznaczeniu tej opcji to czym to się różni od "podobne do..." ?

Wschodząca Gwiazda
Za pomocą list "Podobni do" możesz wyświetlać reklamy osobom, które mają podobne zainteresowania do użytkowników z Twoich oryginalnych list.

Natomiast opcja "więcej klientów..." powoduje to, że "AdWords może umieszczać bardzo prawdopodobne opcje kierowania w grupach reklam kampanii typu „Tylko sieć reklamowa”, a to pozwala automatycznie docierać do większej liczby klientów przy podobnych kosztach."

Czyli w pierwszym przypadku mamy do czynienia z kierowaniem na użytkowników, a w drugim na takie kierowanie, które pozwoli zachować zbliżony koszt do obecnego.

Nie wiem czy dobrze to ująłem. W razie wątpliwości sprawdź co o jednej i drugiej opcji jest napisane w pomocy:
https://support.google.com/adwords/answer/190596
https://support.google.com/adwords/answer/2676774?hl=pl
Tomasz Ciepłucha