AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 264 forumowiczów jest online
Obecnie 264 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Remarketing wideo

[ Edytowane ]
Student ✭

Witam,

 

https://support.google.com/ mamy opisane to w ten sposób:

 

 

W usłudze AdWords dla wideo możesz generować listy remarketingowe obejmujące widzów, którzy wykonali jedną z poniższych czynności:

  • weszli w interakcję z Twoimi filmami w YouTube lub je obejrzeli,
  • rozpoczęli lub anulowali subskrypcję Twojego kanału,
  • zobaczyli Twoje reklamy TrueView In-Stream,
  • odwiedzili Twój kanał.


Tworząc listę remarketingową mamy następujący typ: "Wyświetlono jako reklamę dowolne filmy z kanału."

 

Co zatem znaczy słowo "wyświetlono"? Każde wyświetlenie reklamy, czy też po 5 sekundach kiedy użytkownik nie wyłączy jej?  

 

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: Remarketing wideo

Wschodząca Gwiazda
Chyba chodzi o każde wyświetlenie - od samego początku, a nie po 5 sekundach, a przynajmniej tak sugeruje tekst, który pokazuje się po najechaniu na ikonkę znaku zapytania w kolumnie Wyświetlenia/Film wideo.

Poniżej fragment:
"...wyświetlenie wideo jest liczone w chwili rozpoczęcia wyświetlania reklamy wideo przed filmem wybranym przez użytkownika."

Poza tym przez pierwsze 5 sekund użytkownik nie może wyłączyć (pominąć) reklamy. Może to zrobić dopiero po 5 sekundach (w przypadku reklam TrueView In-Stream), no chyba że zamknie okno przeglądarki/odtwarzacza.
Tomasz Ciepłucha