Obecnie 267 forumowiczów jest online
Obecnie 267 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

“Remarketing w AdWords i Analytics” - pytania po szkoleniu online

Magister ✭

Witajcie,

 

dziś odbyło się szkolenie online z Remarketingu w ramach cyklu Klinika AdWords. Gościem specjalnym odpowiadającym na pytania uczestników na czacie był Dominik Myślak (na forum znany jako Pogotowie) - Wschodząca Gwiazda naszego forum.

 

Uczetników interesowało czy program Google Grants pozwala na remarketing oraz jaki jest średni CTR dla remarketingu w Sieci Reklamowej. Jeśli chcecie rozwinąć te lub macie inne pytania dotyczące tematu szkolenia, zapraszam do zadawania ich w tym wątku.

 

Pozdrawiam,

Karolina

Dot.: “Remarketing w AdWords i Analytics” - pytania po szkoleniu onlin

Magister ✭

Dodaję jeszcze odpowiedzi Dominika:

 

  • Czy program Google Grants pozwala na remarketing?

 “Google Grants można uruchomić tylko w sieci wyszukiwania. Sądzę, że remarketing na sieć wyszukiwania można by było wdrożyć, ale faktycznie support nie uściśla”

 

  • Jaki jest średni CTR dla re-marketingu na GDN?

“Pytanie jest dosyć obszerne... każda branża jest inna i CTR będą różne - do tego dochodzi samo kierowanie reklam. Każdy reklamodawca kieruje w różne miejsca i od nich również będzie zależał CTR. Nie rozliczaj kampanii przez pryzmat CTR, tylko przez zwrot z inwestycji Emotikon: Szczęśliwy

Dot.: “Remarketing w AdWords i Analytics” - pytania po szkoleniu onlin

[ Edytowane ]
Emerytowany Najlepszy Współtwórca

Po sprawdzeniu RLSA (remarketing na wyszukiwarkę) nie można używać na kontach Grantsowych:

RLSA w Google Grants

 

Dot.: “Remarketing w AdWords i Analytics” - pytania po szkoleniu onlin

Magister ✭

dzięki Krzysztof, za sprawdzenie tego w praktyceEmotikon: Szczęśliwy

 

Karolina

Dot.: “Remarketing w AdWords i Analytics” - pytania po szkoleniu onlin

[ Edytowane ]
Magister ✭

Witam,

dziś rano odbyła się druga runda szkolenia “Remarketing w AdWords i Analytics”. Tym razem na czacie naszych słuchaczy wspierał Maciej Frączek (znany na forum jako maciekef) -  Wschodząca Gwiazda naszego forum. Poniżej znajdziecie pytania, wraz z odpowiedziami Maćka.

 

  • Przy remarketingu można tak jak zwykle ustawiać budżet dzienny? I czy płatność jest tak jak w przypadku innych reklam również za klik czy może za wyświetlenie?

"Budżet ustalany jest tak samo jak w przypadku normalnych kampanii czyli ustawiamy budżet dzienny. Płatność w modelu cpc, czyli za kliknięcie."

 

  • Czy w jednej grupie reklam da się ustawić kierowanie na remarketing  oraz kierowanie na słowa kluczowe w sieci wyszukiwania? Jeżeli tak to w jaki sposób można to zrobić?

"1)Jeżeli chce Pani kierować reklamy tylko do osób które są na liście i wpisują w wyszukiwarce wybrane słowa kluczowe to w zakładce odbiorcy wybieramy opcje "kierowanie reklam i określanie stawek" -http://i.imgur.com/cCGzBAK.png


2)Jeżeli chce Pani kierować reklamy do osób, które są na liście lub(!), które wpisują w wyszukiwarkę wybrane słowa kluczowę to w zakładce odbiorcy wybieramy opcję "tylko stawka". 
Drugi przypadek zdecydowanie odradzam i zalecam stworzenie duplikatu kampanii wyszukiwarkowej i wybranie opcji 1, pozwoli to Pani na dostosowanie tekstów reklamowych do osób, które już były na Pani stronie.
"

 

Zachęcam do zadawania pytań dotyczących szkolenia w tym wątku.

 

Pozdrawiam,

Karolina