Obecnie 279 forumowiczów jest online
Obecnie 279 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Remarketing na sieć wyszukiwania

Student ✭

Drodzy Forumowicze, zostałem poproszony o zrobienie remarketingu na sieć wyszukiwania. Nigdy tego nie robiłem i nie za bardzo potrafię sobie to wyobrazić (gdzie to się wyświetla? :/)... Mam okazję się nauczyć. Czy mogę liczyć na wasze fachowe porady?

Branża jest związana z odśnieżaniem dróg. I tak z ciekawości - czy warto w każdej kampanii stosować remarketing?

Z góry dziękuję za pomoc!

Odpowiedź eksperta 3verified_user

Dot.: Remarketing na sieć wyszukiwania

Emerytowany Najlepszy Współtwórca

Mariusz Gąsiewski napisał ostatnio super artukuł o strategiach w RLSA.

Reklama wyświetlana jest w wyszukiwarce Google ale tylko osobom, które wcześniej odwiedziły stronę i wpisały słowo kluczowe (lepiej zdefiniować bardziej ogólne). W przeciwieństwie do sieci reklamowej (100) na liście musi być min. 1000 użytkowników. 

Porównując RLSA do remarketingu na sieć reklamową, u mnie są dłuższe czasy i mniej odrzuceń. Nie można ustawić cappingu.

Remarketing ma sens tylko jeżeli wiesz co chcesz osiągnąć i umiejętnie go skonfigurujesz.

Student ✭

Dzięki Emotikon: Szczęśliwy

Ale jak to ustawić od strony technicznej? Pomóżcie, proooszę! Emotikon: Szczęśliwy

Wschodząca Gwiazda
Sławku wszystko jest opisane w artykukle podanym przez Krzyśka(najpierw masz przykłady zastosowań,na dole Mariusz pisze jak to sie ustawia) -http://www.ittechnology.us/wykorzystanie-rlsa-google/

Wschodząca Gwiazda

Ja jeszcze podaje link do centrum pomocy gdzie krok po kroku masz opisane jak taką kampanie skonfigurować.

[ Edytowane ]
Emerytowany Najlepszy Współtwórca

Tak naprawdę możesz skopiować aktualną kampanię na search i do każdej grupy reklam przypisać odpowiednią listę remarketingową (zakładka odbiorcy).

rlsa.png

Jeżeli chcesz aby reklama działała tylko w obrębie użytkowników z listy wybierz opcję "Kierowanie reklam i określanie stawek". Druga opcja (która jest domyślna) to pomyłka jakaś bo kampania już nie będzie remarketingowa...

rlsa2.png

Jak już zrobisz co powyżej, możesz wprowadzić np. bardziej ogólne słowa kluczowe, podbić stawki, zmienić teksty reklam, czyli to o czym pisze M.Gąsiewski w artykule.

Student ✭ ✭
Ja mam głupie pytanie - jeśli robię remarketing na sieć wyszukiwania, to w jaki sposób reklamy wyświetlą się klientom, którzy byli na stronie? Reklamy na sieć wyświetlają się w wyszukiwarce po wpisaniu słowa kluczowego, jak działa remarketing na ten typ sieci, bo trudno mi to sobie wyobrazić od strony technicznej?

Najlepszy Współtwórca
Ja_Q czytałeś ten artykuł https://support.google.com/adwords/answer/2701222 ?

Każdy użytkownik, który był na Twojej stronie www zbierany jest do list remarketingowych. Ty tworząc kampanię rekarmetingu na sieć wyszukiwania możesz wskazać, która lista ma funkcjonować, czyli dla których użytkowników będzie widoczna reklama z remarketingu.

Jeśli taki użytkownik z wybranej listy remarketingowej ponownie wyszuka słowa kluczowego, które zawarłeś w kampanii remarketingowej to zobaczy on reklamę z tej kampanii.

Dominik Myślak