Obecnie 243 forumowiczów jest online
Obecnie 243 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Remarketing na powracających użytkowników

Magister ✭

Cześć, jako że ostatnio przyszło mi odkrywać zagadnienia związane z tematem remarketingu, przyszło mi prosić was o pomoc. 

Mam uruchomioną kampanię dla osób przeglądających produkty na sklepie, który typ reklam w remarketingu waszym zdaniem warto użyć na tym etapie?

- czy ma to być typowa reklama banerowa w kilku najpopularniejszych formatach?

- reklama w wynikach wyszukiwania?

- dynamiczny rem. produktowy? 

- reklama elastyczna? 

Może warto użyć każdy z rodzajów jednocześnie?

Czy na kolejnych etapach lejka, gdy klient będzie dłużej na sklepie, przejrzy kilka produktów etc. wciąż pokazywać mu jeden rodzaj reklamy, operować jedynie stawkami? A może zmienić typ reklamy z np.: elastica na dynamiczny rem. produktowy?

Nie za bardzo wiem jak sobie z tym poradzić, będę Wam wdzięczny za pomoc. 

Profesjonalista ✭ ✭ ✭

Siemanko @Mariusz K,

Z mojego doświadczenia wynika, że Remarketing Dynamiczny ma zwykle najlepszy współczynnik konwersji (jeśli mówimy o reklamach graficznych). Koszt pozyskania klienta potrafi być naprawdę bardzo niski.

Jeśli chodzi o remarketing w wyszukiwarce to oczywiście zacząłbym od dodania tych list do aktualnych kampanii i extra 30% - 50% stawki.

Pozostałe reklamy graficzne typu banery i reklamy elastyczne to już kwestia indywidualna.

Trzeba testować, które wersje konwertują na jakich stronach i tam kierować swoje środki.

Czy moja odpowiedź była pomocna? Jeśli tak, oznacz ją jako „najlepszą odpowiedź”

Magister ✭

Czyli nie warto zamykać się na jeden typ reklamy, tylko testować różne rozwiązania jednocześnie i na ich podstawie podejmować decyzję?

Profesjonalista ✭ ✭ ✭

Dwa pewniaki to:

1. RLSA (remarketing lists on search ads) - dodaj do aktualnych kampanii i podnieś na nich stawki

2. Remarketing Dynamiczny 

Tu masz największą szansę na szybkie efekty.

Zaznaczam, że jeśli konto jest słabe i oferta niezbyt konkurencyjna to reklamy graficzne raczej nie mają szans (dynamiczny również).

Reszta to już kwestia testów. 

Ale znowu, im lepsza masz ofertę tym większa szansa na sukces reklam banerowych.

Czy moja odpowiedź była pomocna? Jeśli tak, oznacz ją jako „najlepszą odpowiedź”

Dot.: Remarketing na powracających użytkowników

Magister ✭

Kampanie ustawione, zobaczymy jakie będą z nich efekty. Dzięki za podpowiedzi Emotikon: Szczęśliwy

Mam tylko jeszcze jedno pytanie - ograniczenie liczby wyświetleń. Jaką ilością reklam pokazywać w remarketingu aby nie "zabić" potencjalnego klienta? 

Dot.: Remarketing na powracających użytkowników

Magister ✭ ✭ ✭

[ Edytowane ]
Profesjonalista ✭ ✭ ✭

U siebie biorę pod uwagę dwie rzeczy:

1) Jakość oferty w stosunku do konkurencji

Jeśli wiem, że jest bardzo dobra to pozwalam sobie na więcej :-)

2) To czy ludzie dobrze reagują na moje reklamy remarketingowe. 
Jeśli mam dobry współczynnik konwersji to mogę zwiększyć ilość.

Generlanie 3-5 dzinnie powinno być ok na początek.