Obecnie 256 forumowiczów jest online
Obecnie 256 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Remarketing - kilka wątpliwości o zasięg i budżet

Student ✭ ✭ ✭

Cześć,

mam kampanię sieci reklamowej kierowaną tylko i wyłącznie na listę remarketingową, na której mam 600 osób. Mam jednak kilka wątpliwości, które nie dają mi spokoju:

1. Czy to możliwe aby przez 30 dni, taka lista generowała prawie 30 000 wyświetleń w sieci reklamowej? Wydaje mi się sporo jak na 600 osób.

2. Jak mogę sprawdzić do ilu % osób z listy remarketingowej dotarłem z moją reklamą? Nigdzie nie mogę znaleźć takiej informacji.

3. Mam też problem z określeniem budżetu jaki powinienem ustawić dla tej kampanii. Kolumna raportu "sieć reklamowa - udział w wyświetleniach" pokazuje mi <10% ale obawiam się, że to nie uwzględnia kierowania na listę remarketingową ale na sieć wyszukiwania ogólnie(?) Jak sprawdzić do jakiego % użytkowników docieram z moim budżetem?

Pozdrawiam,
Paweł Rabinek

Paweł Rabinek
Odpowiedź eksperta 1verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Paweł Rabinek
września 2015

Dot.: Remarketing - kilka wątpliwości o zasięg i budżet

Wschodząca Gwiazda
Cześć,

jeśli chodzi o pkt. 1 to 30 000 wyświetleń w ciągu miesiąca dla 600 użytkowników to wcale nie tak dużo, jeśli np. nie włączyłeś dla kampanii ograniczenia liczby wyświetleń reklam.

Sprawdź ustawienia kampanii w części:
"Wyświetlanie reklam: rotacja reklam, ograniczenie liczby wyświetleń".
Tam jest opcja: "Ograniczenie liczby wyświetleń".

Możesz dzięki nie j określić ile razy reklama ma się wyświetlać dla jednego użytkownika w okresie dziennym tygodniowym lub miesięcznym na reklamę/grupę reklam lub kampanię.

Jeśli nie masz żadnych ograniczeń jedna reklama może się wyświetlić jednemu użytkownikowi nawet kilkanaście razy dziennie.

Wystarczy, że każdemu użytkownikowi z listy reklama wyświetli się dwa razy dziennie i już dla 600 użytkowników masz 36000 w miesiącu.

Jeśli chodzi o punkt 2 to sprawdź widok: zasięg i częstotliwość na karcie wymiary.

Co do punktu 3 to może być tak, że twoje reklamy przegrywają aukcję z konkurencją, która oferuje wyższe stawki i dlatego udział w wyświetleniach może być niski.

Włącz sobie dodatkowo w raporcie dodatkowe dwie kolumny:
Sieć reklamowa – utrata udziału w wyśw. (pozycja)
Sieć reklamowa – utrata udziału w wyśw. (budżet)

Wówczas więcej się wyjaśni.
Tomasz Ciepłucha

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Paweł Rabinek
września 2015

Wschodząca Gwiazda
Cześć,

jeśli chodzi o pkt. 1 to 30 000 wyświetleń w ciągu miesiąca dla 600 użytkowników to wcale nie tak dużo, jeśli np. nie włączyłeś dla kampanii ograniczenia liczby wyświetleń reklam.

Sprawdź ustawienia kampanii w części:
"Wyświetlanie reklam: rotacja reklam, ograniczenie liczby wyświetleń".
Tam jest opcja: "Ograniczenie liczby wyświetleń".

Możesz dzięki nie j określić ile razy reklama ma się wyświetlać dla jednego użytkownika w okresie dziennym tygodniowym lub miesięcznym na reklamę/grupę reklam lub kampanię.

Jeśli nie masz żadnych ograniczeń jedna reklama może się wyświetlić jednemu użytkownikowi nawet kilkanaście razy dziennie.

Wystarczy, że każdemu użytkownikowi z listy reklama wyświetli się dwa razy dziennie i już dla 600 użytkowników masz 36000 w miesiącu.

Jeśli chodzi o punkt 2 to sprawdź widok: zasięg i częstotliwość na karcie wymiary.

Co do punktu 3 to może być tak, że twoje reklamy przegrywają aukcję z konkurencją, która oferuje wyższe stawki i dlatego udział w wyświetleniach może być niski.

Włącz sobie dodatkowo w raporcie dodatkowe dwie kolumny:
Sieć reklamowa – utrata udziału w wyśw. (pozycja)
Sieć reklamowa – utrata udziału w wyśw. (budżet)

Wówczas więcej się wyjaśni.
Tomasz Ciepłucha

Student ✭ ✭ ✭
Dzięki Tomasz za pomoc. Rozjaśniło to kilka spraw.
Paweł Rabinek